UŞAK 18°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

10 YAŞINDAKİ KÜÇÜK ŞAMPİYONpost_views_covfr Görüntüleme

kategorisinde, 16 Kasım 2015 - 15:55 tarihinde yayınlandı

888

Uşaklı sporcular bireysel spor dallarında başarılar elde etmeye devam ediyor, geçtiğimiz aylarda Marmaris’te düzenlenen Muay Thai Türkiye Şampiyonasında 48 kilo Minik Bayanlar Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan 10 yaşındaki Sude Kuruçay , Antalya’da düzenlenen EMF-Muaythai Open Cup 2015 Şampiyonasında 48 kilo Minik Bayanlar Kategorinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Spor branşlarında yıllardır başarıya aç olan Uşak ve Uşaklı sporcular için geçmişte imkansız denilenler artık sıradanlaştı.
Dün Antalya’dan gelen bir haber Uşak’ta sporun hangi seviyelere geldiğinin net bir göstergesi, geçtiğimiz aylarda Marmaris’te düzenlenen  Muay Thai Şampiyonasına Uşak’tan katılan K1 Spor Kulübü sporcusu Sude Kuruçay zorlu rakiplerini birer birer eleyerek Türkiye Şampiyonu olmuş, 12-15 Kasım tarihleri arasında Antalya’da Avrupa Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen EMF-Muaythai Open Cup 2015 Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

12 Kasım’da Antalya’da başlayan ve 15 ülkeden 250 sporcu, antrenör ve idarecileri ile birlikte toplam 400 spor camiasından katılımın gerçekleştiği EMF-Muaythai Open Cup 2015 şampiyonasına katılan 10 yaşındaki Sude Kuruçay rakibini finalde sayıyla yenerek 48 kilo Minik Bayanlar Kategorisinde Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.
Elde ettiği başarı sonrasında Sude mutluluğunu babası Muhterem Kuruçay ve K1 Spor Kulübü Antrenörü Murat Lütfi Ovacık ile paylaştı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER