UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜpost_views_couym Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mayıs 2015 - 9:27 tarihinde yayınlandı

aaaaaaaaaaa

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın ATLI, Uşak Devlet Hastanesini 14 Mayıs Eczacılar günü dolasıyla ziyaret etti.

Hastane yöneticisi Uzm. Dr. Abdurahman Yılmaz ,Başhekim yardımcıları Dr Fatih Zeren, Dr.Barış Dindar, idari Mali Hizmetler Müdürü Ramazan Şenliyurt ve Eczacıların katılımı ile Dünya Eczacılar Gününü kutladı. Eczacılara çiçek hediye edilerek kutlama programı yapıldı.
Ülkemizde Eczacılık mesleği tüm bu geçmişi ile sağlık hizmetleri içerisinde tarihi ve birikimiyle en köklü alanlardan birisidir. Eczacılar, yüzyıllardır gelenek, değer ve gelişen bilim dünyasının sunduklarıyla toplumun, bireylerin sağlığı için çok değerli bir misyonu devam ettirmektedirler. Eczacılık, bu anlamda insanlık tarihi boyunca varlığını ve işlevselliğini korumuştur
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın ATLI yaptığı açıklamada; Hastanede hizmet veren eczacılarımız ile bir araya gelerek 14 Mayıs eczacılık günlerini kutlayarak sohbet ettik. Hastanemizde Eczacılık anlamında vatandaşımıza faydalı olan birçok örnek işlere imza atıldı. Klinik eczacılık ve poliklinik hizmeti bu proje ile hastanemiz ülkemizde yılın projesi ve yılın eczacısı seçildi. Yoğun bakım hastalarının beslenme mamalarının ve kemoterapi ilaçlarının steril ortamda hazırlama işleminin yapıldığı TEMİZ ODA hizmetini hastanemizde hizmet vermeye başladı.Hastanede yenilikçi eczacılık uygulamalarına devam edeceğiz. TÜM eczacılarımızın gayretlerinden dolayı tebrik ediyor, 14 Mayıs eczacılık günlerini sevgiyle kutlarım dedi.
Kutlama Eczacılara çiçek hediye edilmesi ve pasta kesilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER