UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

15 TEMMUZ ve GERÇEK SEVGİ414 Görüntüleme

kategorisinde, 06 Eylül 2016 - 15:28 tarihinde yayınlandı

resimGeçirdiğim trafik kazasından dolayı uzun zamandır yazamıyordum belkide yazmak için geç bile kaldım ama dönüşümü Türk’ün dünyaya,dosta düşmana verdiği en güzel cevapla yapmak istedim.

15 temmuz kimilerine göre hala tiyatro,kimilerine göre darbe girişimi,bana göre bir sevda masalı;tiyatro diyenler,Hangi tiyatroda ölen,yaralanan,arkasında yetim,gözü yaşlı eş,ana,baba bırakan gördünüz,siz hiç kariyerini yerle bir eden,vatan haini damgası yiyen,geleceğini karartan bir tiyatro oyuncusu seyrettiniz mi?,sizler gerçek mermilerin atıldığı hatta isabet ettiği yeri parçalayanını gördünüz mü?,sizler keskin nişancıların konulduğu,helikopterlerin kalabalığa ateş açtığı tankların insanların üzerinden geçtiği bir tiyatro sahnesi gördünüz mü?

Ve tiyatro diyenler siz hiç yaralı ziyaretine gittiniz mi? sordunuz mu? neden gitmiş olay nasıl olmuş diye,siz hiç bu olaylarda ölenlerin(bize göre şehit) evine gittiniz mi?;eşiyle,kızıyla, oğluyla, anasıyla,babasıyla görüştünüz mü? neden gitmiş,amacı neymiş,durdurmak istemişlermi,nasıl vedalaşmışlar, olay nasıl olmuş diye sordunuz mu?

Siz hiç düşündünüz mü? bu tiyatrocular!!!! 3 aylık,5 aylık bebeklerini neden bırakıp gittiler? bunun adı sevdadır hemde kara sevda vatan sevdasıdır başka hiçbir sevda bu insanlara bunu yaptıramaz, sevdasına sahip çıkanlara,sevdası uğruna gemileri yakanlara,anasına,babasına, eşine arkamdan ağlamayın diyenlere saygı duymamız dua etmemiz ve ailelerine destek olmamız lazım.

Bu darbe girişimi bu coğrafyada 100 yıldır terörün neden bitmediğini/ bitirilemediğinide izah ediyor,bizlerinde daha duyarlı,bilgili ve fedakar olmamız lazım ki bu millet bu memleket ayakta kalabilsin bu şehitler boşuna verilmiş olmasın.

15 temmuz sevdasına sahip çıkan,yürekli insanların günü,seviyorum demek lafla olmaz;yürek ister,emek ister,fedakarlık ister,sevdasına sahip çıkmak ister,market boşaltmakla,benzin istasyonunda sıra beklemekle olmaz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER