UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

2. EGE TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI312 Görüntüleme

kategorisinde, 02 Eylül 2016 - 14:54 tarihinde yayınlandı

2222

Uşak 2. Ege Tarım ve Hayvancılık, Süt teknolojileri, çiftlik ekipmanları, sera teknolojileri gibi sektör temsilcilerini bir araya getiren, “Uşak 2. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı” açıldı.

Uşak Valisi Ahmet Okur, Karakıran kapalı pazar yerinde fuar alanındaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son yıllarda her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da önemli gelişim gösterdiğini söyledi.

Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkta çok önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Vali Okur, modern tarım yöntemlerinin kullanımının artmasıyla ürün çeşitliliği, verim ve kalitenin de arttığını belirtti.

Fuarın önemine değinen Vali Okur, “Burada sektör temsilcileri kendi sorunlarını ve çözüm önerilerini birlikte tartışarak yeni gelişmeleri öğrenebilecek. Bu anlamda fuar çok önemli. Ümit ediyorum 4 gün sürecek fuar verimli geçer.” dedi.

Konuşmaların ardından fuara destek olan kişi ve kurumlara plaketleri verildi. Açılışın ardından davetliler fuar alanını gezdi. Fuar, 4 gün boyunca gezilebilecek.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER