UŞAK 23°C
Sisli
Son Dakika Haberler
  • 16:48

2016 YILI YGS KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDIpost_views_couzm Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2016 - 8:42 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi Uşak Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından sınav güvenliği ile ilgili toplantı yapıldı.

Uşak Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen toplantıya Sınav Koordinasyon Kurul Başkanı Rektör Prof. Dr. Sait Çelik,  İl Jandarma Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Vedat Yıldız ve Kentiçi Sınav Evrakı Nakil Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Selahattin Polat katıldı.

-Rektör Çelik: “13 Mart 2016 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan YGS sınavı 12.40’da sona erecek. Uşak’ta 11 bin 680 aday YGS sınavına girecek. Bu sayının 5 bini lise son sınıf öğrencisi. Geriye kalanların ise bölgemizde sınava girmek için Uşak’ı tercih etmiş olmaları sevindirici bir durum. 38 okulumuzda sınav gerçekleşecek. ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Sınava girecek adaylara başarılar diliyorum.”-

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplantıda 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavında alınacak güvenlik önlemlerini görüştüklerini söyledi. Rektör Çelik yapılan toplantıda 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak YGS sınavının yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli, il sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak önlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğunu belirterek “ 13 Mart 2016 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan YGS sınavı 12.40’da sona erecek. Uşak’ta 11 bin 680 aday YGS sınavına girecek. Bu sayının 5 bini lise son sınıf öğrencisi. Geriye kalanların ise bölgemizde sınava girmek için Uşak’ı tercih etmiş olmaları sevindirici bir durum.38 okulumuzda sınav gerçekleşecek. YGS sınavına girecek öğrencilerimizin yanlarında mutlaka güncel fotoğraflı ve T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanlarını veya süresi geçmemiş pasaportlarını ve fotoğraflı YGS Sınav Giriş Belgesini bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanlarını kaybedenler ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için 13 Mart 2016 Pazar günü saat 07.00-10.15 saatleri arasında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü açık olacaktır. Sınava girecek adaylara tavsiyem, sınavdan bir gün önce mutlaka sınava girecekleri okulları görsünler. ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Sınava girecek adaylarımıza başarılar diliyorum.”dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER