UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

29 EKİM KUTLAMALARI ÇELENK KOYMAYLA BAŞLADIpost_views_couyg Görüntüleme

kategorisinde, 28 Ekim 2015 - 20:02 tarihinde yayınlandı
CCC
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Vali Ahmet Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Tören, protokol üyelerinin kurumları adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
 
Kutlamalar kapsamında yarın Vali Okur makamında tebrikleri kabul edecek, saat 10.00’da kent meydanında kutlama programı yapılacak, akşam ise resepsiyon düzenlenecek.  
 
Öte yandan Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve  Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. 
 
Vali Okur mesajında, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevincini yaşadığını belirtti. 
 
Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Cumhuriyet’in kolay kazanılmadığını belirterek,  “Ülkemiz geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da birliğine ve bütünlüğüne zarar getirmeyecektir. Asırlarca kardeşlik içinde yaşayan ülkemizin evlatları, Cumhuriyetin ışığında bu kardeşliğini sürdürecektir, kimsenin bundan endişesi olmasın” ifadelerine yer verdi. 
 
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik de Atatürk’ün önderliğinde bütün toplum kesimleriyle birlikte, çok zor şartlar altında verilen Kurtuluş Savaşı ardından ilan edilen Cumhuriyet’in  92. yılını kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER