UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ 31 AĞUSTOS ORTA OKULU İMAM HATİP OLMAYACAKpost_views_covdb Görüntüleme

kategorisinde, 08 Şubat 2016 - 15:23 tarihinde yayınlandı

images

Eğitim camiasında günlerdir konuşulan Banaz 31 Ağustos Ortaokulunun İmam Hatip Ortaokulu ile birleştirileceği iddiasına en yetkili ağızdan cevap geldi. İlçede eğitim seviyesinin yükseltilmesine ilişkin çabaların olduğunu belirten yetkililer, bu konunun sadece düşünüldüğünü ama sonuçta çok olumlu bulunmadığını açıkladılar.

Tarihi varlığı 1960’lara dayanan 31 Ağustos İlkokulu Banaz ilçesinin en eski eğitim kurumlarından birisidir. Banaz’da ilkokul eğitimi gören bir çok tanınmış sima burada okumuştur. Bu konuda bazı duyumlar alan eski insanlar, okulun İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilmesine tepki gösterdiler.
Bir süredir konuşulan bu konuyla ilgili olarak Banaz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, iddialara açıklık getirdi.
Banaz İlçesinde eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla okulların fiziki ortamını iyileştirmeye çalıştıklarını belirten başarılı müdür, Banaz’daki taşımalı öğrencileri genel olarak bir merkezde toplamayı düşündüklerini belirtti. Yapımının bu yıl sonuna doğru bitirilmesi planlanan özel girişimci Ali Kaya okulunun taşımalılara isdihdam edilmesi düşünülüyor. Bu doğrultuda diğer okullarla birlikte 31 Ağustos Ortaokulu bünyesindeki iki binadan birisinin İmam Hatip Ortaokuluna verilmesini, bahçenin de ikiye bölünerek iki okul şekline getirilmesi konuşuldu. Ancak hem binaların yetersizliği, hem de vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine bundan vazgeçildiği belirtildi.

Vatandaşlar, okulun tarihi geçmişine ve yüksek makamlara gelen öğrenci potansiyeline bakıldığında bunun büyük olumsuzluk yaratacağını belirttiler. Duyumlara tepki gösteren veliler de İmam Hatip Ortaokuluna geçen yıl bina tahsis edildiğini, şayet burada bir sıkıntı varsa yeni yapılan İmam Hatip Lisesi bünyesine ek bina yapılarak buranın bir kompleks olarak büyütülmesini istediler.
Ayrıca birkaç yıldır sürekli idareci değişikliğine maruz kalan okulun yeni göreve gelen okul müdürü Yusuf Orel tarafından yüksek seviyelere çıkarılacağı konuşulmaktadır.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER