UŞAK 26°C
Açık

4. MASA TENİSİ TURNUVASI BAŞLADIpost_views_covop Görüntüleme

kategorisinde, 23 Mart 2015 - 15:58 tarihinde yayınlandı

MASA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Denizli Bölge Müdürlüğü Yurtlar arası 4. Masa tenisi turnuvası Atatürk Spor Salonunda başladı.

13 yurt müdürlüğünden 60 sporcunun katıldığı turnuvanın açılışını gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz yaptığı konuşmada tüm illerimizde faaliyet gösteren üniversitelerimizin gençlerin ilgilerine, yeteneklerine ve kapasitelerine göre çeşitli branşların açılması gerektiğini kaydetti.

Vali Yavuz, “Allahü Teâlâ insanı yaratırken farklı nitelikler ve özellikler vermiştir. Kimisine çok iyi akademik beceri verirken, kimisine de spor, sanat gibi farklı özellikler vermiştir. Önemli olan her insanda farklılık gösteren bu kapasiteyi keşfetmek; başaramadıklarımızı değil, başardıklarımızı ya da başarabileceklerimizi ölçmemizdir. Son yıllarda buna yönelik ciddi çalışmalar yapılmaktır. Bir takım yetenek ve kabiliyet testleri yapılmaya başlanıldı. Gençliğimize daha fazla yatırım yapmalıyız. Onların yeteneklerini göstermelerine ortaya çıkarmalarına daha fazla imkan sağlamalıyız. 78 milyon vatan evladının büyük çoğunluğunun genç olduğunu düşünürsek, gençliğimize daha fazla yatırım yapmanın gerekliliği ortaya çıkıyor. Yüksek öğrenim gören gençlerimizin branşlarında aldıkları eğitimlerin yanı sıra daha donanımlı, bilgili, yetenekli insanlar olarak yetişmelerini sağlamak üzere çeşitli imkanlar sağlıyoruz. Bu çerçevede düzenlenen ve çeşitli illerden Uşak’a turnuva için gelen masa tenisi sporcularımıza başarılar diliyor; turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere, katılımcı sporculara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından turnuva Vali Seddar Yavuz’un katıldığı gösteri karşılaşması ile başladı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER