UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

52. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYORpost_views_covkr Görüntüleme

kategorisinde, 31 Mart 2016 - 10:57 tarihinde yayınlandı

 IMG_0894

52’inci Kütüphane Haftası sebebiyle Uşak’ta kitap kostümü giyen sevimli anaokulu minikleri, büyüklere “Biz Kitap Okuyoruz, ya Siz?” sorusunu sorarak farkındalık yaratmaya çalıştı.

Kütüphane Haftası için Uşak’lı anaokulu öğrencileri hazırlık yaptı. İsmetpaşa Caddesi üzerinde Tiritoğlu Parkı’nda buluşan öğrencilere; İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman, Cıvıltı Anaokulu Müdürü Emine Gürcan da katıldı. Etkinlik kapsamında parkta banklarda oturan vatandaşlara kitap dağıtıldı. Kitap kostümü giyen sevimli minikler, etkinliğe renk kattı. Minik öğrenciler parkta oturan her yaştan vatandaşın yanına giderek ‘Siz kitap okuyor musunuz, kütüphaneye gidiyor musunuz, çocuklarınızı kütüphaneye götürüyor musunuz’ diye sorular yöneltti. Ellerine kitap alan minik öğrenciler hep bir ağızdan, ‘Kitap okuyoruz, kütüphaneye gidiyoruz, sizde okuyun” dedi.

Kitapların olmadığı bir dünyanın düşünülemez olduğunu belirten İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman, “Uşak’ta gezici kütüphane aracımız 14 bölgede haftanın 5 günü vatandaşlarımıza ulaşıyor. Kütüphanemize 2 yaşından 70 yaşına kadar vatandaşlarımız gelerek faydalanabiliyor.

136 bin kitaba sahip olan kütüphanemizin 10 bin üyesi bulunuyor. Son bir yılda ise 74 bin kişi ziyaretçimiz oldu. Bugün de kitap formuna giren minik öğrencilerimiz vatandaşlara ‘Kitap okuyor musunuz?’ sorusunu yöneltti” dedi.
52. Kütüphane Haftası nedeniyle İl Kültür Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman ve kütüphane görevlileri, İsmetpaşa Caddesine getirilen Gezici Kütüphane aracı ile vatandaşlara ve öğrencilere kitap okuma ve okutma sevgisini aşılamak için kitap dağıtımı yaptılar.

Yetkililer Gezici Kütüphane aracı içinde, kütüphaneye üye olup kitap almak okumak isteyen öğrenci ve vatandaşlarıda üye yaptılar ve İsmetpaşa Caddesinde vatandaşlara çanta ile buzdolabı magneti dağıttılar.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER