UŞAK 13°C
Yağışlı

7 HAZİRAN’DAN SONRA MİLLETÇE TİYATRO İZLEDİKpost_views_couxa Görüntüleme

kategorisinde, 28 Ekim 2015 - 10:31 tarihinde yayınlandı

ÖÖÖ

İslam coğrafyalarında yaşanan olaylara ve ülke içinde yaşanan terör olaylarına sert tepki gösteren Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunuz Acar, “Geç kalırsak ülkeyi kaybedeceğiz” dedi.

1 Kasım seçimlerinin tarihi bir seçim olacağını söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı Yunuz Acar,”Hepinizin malumu olduğu üzere 1 Kasım’da Türkiye’mizde bir seçim var. Her seçim önemlidir ancak gerçekten bu seçim tarihi bir seçimdir. Çünkü İslam coğrafyası tarihte hiç olmadığı kadar kan ve gözyaşına boğulmuştur.  İşgal, iç çatışma ve kaosun içine sürüklenmiştir. Son limanımız son kalemiz olan Türkiye’miz bile acemi tayfalar yüzünden kan ağlıyor. Her gün 3-5 şehidimiz geliyor. Hepinizin bildiği gibi, 7 Haziran seçimlerinden bu yana milletçe bir tiyatro izledik. Başrolünü acemi tayfa AKP’nin oynadığı, figüranlıklarını ise CHP, MHP ve HDP’nin üstlendiği bu tiyatronun maliyeti maalesef ülkemiz için çok ağır oldu. Her gün ocaklarımıza ateş, yüreklerimize acı düşerken, gencecik fidanlarımızı toprağa verirken, koskoca bir ülke, taht oyunlarına kurban edildi. ‘Akan kanı nasıl önleriz, ülkede huzur, barış ve kardeşliği nasıl sağlarız?’ diye kafa yorması gerekenler tam tersine, ‘oylarımızı nasıl arttırırız’ telaşına düştü. Ülke kaynakları siyasi ihtiraslar uğruna heba edilirken, binlerce insanımız işsiz kalırken, on binlerce esnafımız kepenk kapatırken, çalışan tek şey milletvekillerinin maaşları oldu. İşte 1 Kasım tarihi bir fırsattır. Çünkü bunları 7 Haziran’da denedik, gördük. Gördük ki Saadet Partisiz olmuyor. Yan yana da dursalar, üst üste de konsalar bunlar bu işi beceremezler. Beceremiyorlar. Çünkü bu işler aşk işidir, heyecan işidir, inanç işidir, iman işidir. İman varsa imkân vardır” dedi.

CİZRE’YE BELGE İMZALAYARAK GİTTİM

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak’ın Cizre ziyaretlerine değinen Acar, ”Genel Başkanımız şöyle diyor;”Dün Şırnak ve Cizre’de idim. Devlet ‘gitme, can güvenliğini sağlayamam’ diyor. ‘Güvenlik istemiyorum. Sorumluluk bana aittir’ diyerek belge imzalamak zorunda kaldım. İktidar sahipleri muhalefeti ‘Siz Sivas’ın doğusuna bile gidemezsiniz’ diye eleştiriyor. Bre gafil, bre acemi tayfa, bu ülkenin güvenliğinden, bütün vatandaşlarının can, mal, ırz ve namus güvenliğinden sen sorumlu değil misin? Sen iktidara geldiğinde herhangi bir kimsenin Sivas’ın doğusuna gidememe gibi bir sorunu var mıydı? Yine bre acemi tayfa ‘Ülkenin bazı yerlerinde seçim güvenliği yoktur. Sandıklar başka yerlere taşınmalı’ diyorsun. Sen iktidara gelirken Türkiye’nin böyle bir sorunu var mıydı?  Diye sordu” dedi.

GEÇ KALIRSAK ÜLKEMİZİ KAYBEDECEĞİZ

İslam coğrafyalarının kan ve revan içinde olduğunu bir kez daha hatırlatan Acar,”İslam coğrafyaları kan ve revan içinde. Oy vermek onay vermektir. Oy verdiğin kimsenin icraatlarına, günah ve sevaplarına iştirak etmektir. Son yıllarda o kadar çok şey kaybettik ki Allah korusun, biraz daha geç kalırsak ülkemizi kaybetmekle karşı karşıya kalırız. Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki, artık kaybetmeye tahammülümüz yok. Çünkü Anadolu tarih boyunca hep mazlumlar için sakin bir liman, güvenli bir sığınak olmuştur. Hatırlayın, 1989 yılında Bulgaristanlı kardeşlerimiz zulme uğradılar, Anadolu’ya koştular. Türkiye’ye sığındılar. 1995 yılında Bosnalı kardeşlerimiz zulme uğradı, Anadolu’ya koştular. Türkiye’ye sığındılar. 2000 yılında Iraklı kardeşlerimiz zulme uğradı, Anadolu’ya koştular. Türkiye’ye sığındılar. Hatta 1492 yılında Kral Ferdinand’ın zulmüne uğrayan İspanya Yahudileri bile Anadolu’ya koştular. Türkiye’ye sığındılar. Şimdi Libyalı, Yemenli, Iraklı, Suriyeli kardeşlerimiz zulme uğruyorlar ve yine Anadolu’ya koşuyorlar. Bunu niye söylüyorum? Türkiye son kaledir. Türkiye son sığınaktır. Bu vatan bölünürse, bu topraklar parçalanırsa, kardeş kavgasına tutuşursa, bizim gidebilecek hiçbir yerimiz yok. Biz düşersek bütün mazlumlar düşecektir. Bizim acemi tayfalar Türkiye’yi korusun diye şimdi NATO’yu davet ediyor. Bre gafiller savaş nerede olacak?” dedi.

PROJELERİMİZ VE KAYNAK PAKETLERİMİZ HAZIR

Saadet Partisi olarak iktidara hazır olduklarını söyleyen Acar,”Her şeye rağmen karamsarlık yok. Milletimizin en ufak bir şüphesi olmasın. Saadet Partisi olarak iktidara hazırız. Projelerimiz hazır. Kaynak paketlerimiz hazır. Üretim hamlelerimiz hazır. Türkiye’nin 81 ilini, 81 ayrı sanayi ve üretim merkezi yapacak kalkınma planlarımız hazır. İnanın her şey bir Besmele’ye bakıyor. İktidara geldiğimizde öyle bir besmele ile işe koyulacağız ki, Türkiye’de yer yerinden oynayacak.  Ülkemiz hızla kalkınacak, milletimiz bolluk ve refaha kavuşacak. Çünkü Hakkı üstün tutanlar, ibadet aşkıyla çalışanlar, ülkelerine ve insanlığa büyük hizmetler yapar. Bizim amacımız da, hedefimiz de bellidir; Birinci hedefimiz, Yaşanabilir Bir Türkiye’yi kurmaktır, İkinci hedefimiz, Yeniden Büyük Türkiye’yi kurmaktır, Üçüncü hedefimiz ise, İslam Birliğini tesis ederek, zulmün değil adaletin, sömürünün değil hakça paylaşımın hâkim olduğu Yeni Bir Dünya’yı kurmaktır. Şimdi bunun için önümüzde tarihi bir fırsat var. Sadece 12 günümüz kaldı. Önümüzdeki 12 gün boyunca takatimizin sonuna kadar koşturacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Tutmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacağız. Milletimizle el ele verip bu zihniyeti değiştireceğiz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER