UŞAK 24°C
Parçalı Bulutlu

70 BİN PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDIpost_views_covad Görüntüleme

kategorisinde, 19 Şubat 2015 - 21:34 tarihinde yayınlandı

kacak-sigara

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda;

Doğu illerinden temin edilen ve Uşak üzerinden batı illerine sevk edileceği istihbaratı alınan kaçak sigara yüklü tır tespit edilerek, Afyonkarahisar yakınlarında önlem alan polis, 17 KC 620 plakalı TIR’ı takibe aldı. Uşak girişinde durdurulan mısır yüklü TIR’da demir çubukla yapılan aramada kaçak sigaralar tespit edildi.  Şeker Fabrikası karşısında durduruldu. İlk bakışta mısır yüklü gibi görünen tırın,  mısır yükü alt kısmına gizlenmiş şekilde değişik markalarda Yetmiş Bin (70.000) paket kaçak ve bandrolsüz sigara ele geçirildi. Piyasa değeri 350 bin TL olan sigaralara el konulurken, TIR’da bulunan H.Ş. İ.K. ve F.T. isimli kişiler yakalanarak haklarında adli soruşturma başlatılmak üzere gözaltına alındı.

Ayrıca;Emniyet Müdürlüğünden,
Uşak il Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda, yurt dışından ülkemize illegal yollardan girişi sağlanan faturasız ve belgesiz kaçak sigara ile ilgili olarak Uşak halkının sağlığı ve gümrük kaçağı / bandrolsüz sigaraların satışının – kullanımının engellenerek sağlıklı bir toplum için, vergi kaçırarak kaçak sigara satmak isteyen suçlularla kararlı bir şekilde mücadelemiz aralıksız devam edecektir şeklinde açıklama yapıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER