UŞAK 25°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

8 ÜNİVERSİTEDEN ÜNİDAĞZİRVE 16 ETKİNLİĞİpost_views_covfd Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2016 - 8:21 tarihinde yayınlandı

Sekiz Üniversiteden Ekiplerin Katılımıyla Uşak Üniversitesi’nde Üni Dağ Zirve 16 Etkinliği Uşak Üniversitesi Dağcılık Topluluğu, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi, Ulubey Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Üni Dağ Zirve 16 etkinliği düzenlendi.

Etkinlik 8 üniversitenin (Uşak Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi) öğrencilerinin ve Zirve Dağcılık İzmir Merkez Şube ve Selçuk Şubesi’nin katılımıyla yapıldı.

Etkinliğe ayrıca Uluslararası Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Akıncı, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Başkanı Orhan Kozan ve Blogger Bilinmeyen Rota’dan Tuğçe Makarnacı’da katıldılar. Etkinliğin ilk günü Çatal Köprü ve Taşyaran Vadisi rotasını 12 km yürüyen öğrenciler akşam saatlerinde çadır kampını Ulubey Çamlık Alanında kurdu.

İkinci gün ise Ulubey Cam Teras gezisinin ardından Ulubey Kanyonu (Avgan- Bakıralı- Pepuza Antik Kenti- Kral Yolu-Clandras Köprüsü) güzergâhını 13 km olarak yürüyen öğrenciler kamplarını burada sonlandırdı.

Türkiye’ de ilk kez bir etkinliğe Uşak İl Sağlık Müdürlüğü UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) 3 takım(15 kişi), 1 adet 4×4 ambulans, 1 adet 4×4 kurtarma aracı ve 1 adet lojistik aracıyla eşlik ettiler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER