UŞAK 26°C
Sisli
Son Dakika Haberler

ZEKA YÖNETİM KURULU MANİSA’DA TOPLANDIpost_views_couup Görüntüleme

kategorisinde, 24 Aralık 2015 - 17:47 tarihinde yayınlandı

zs

ZEKA 2015 Yılı son Yönetim Kurulu toplantısı Dönem Başkanı ve Uşak Valisi Ahmet Okur başkanlığında Manisa’da yapıldı. Toplantıya Vali Ahmet Okur’un yanı sıra Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantı öncesi gündem ile ilgili açıklama yapan Dönem Başkanı ve Uşak Valisi Ahmet Okur, toplantıda 2015 yılı doğrudan faaliyet destek programının 3. dönemi kapsamında ajansa sunulan proje başvurularının görüşüleceğini söyledi.

Vali Okur, “Uşak’ta gerçekleştirilen 11. toplantımızdan buyana 16 proje başvurusu gelmiştir. DFD kapsamında mevcut durumda 157 bin TL mali kaynağımız kalmış olup, bu 16 projeden başarılı olanların tamamının destelenmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle yönetim kurulu olarak İllerimiz için daha öncelikli olduğunu düşündüğümüz projeleri asil listeye alacağız. Bununla birlikte 2016 DFD’yi yılın ilk çeyreğinde daha yüksek bir bütçeyle ilan etmeyi planlıyoruz. Mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olamaya azami gayret gösteriyoruz. ” dedi.

Projelere mali destek sağlamanın yanı sıra sağlanan desteklerin etkin ve belirlenen hedeflere uygun bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını yakından takip edildiğini ifade eden Vali Okur, “2016 yılı proje teklif çağrıları başvuru rehberi hazırlık süreci tamamlandı ve bakanlığın onayına bu ay içersinde sunulacak. 2016 yılının Mart ayı içerisinde 15 milyon TL’si Kobil’ere; 10 Milyon TL’si ise kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara olmak üzere bölgemizin kalkınması için toplam 25 Milyon TL hibe sağlanmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Ahmet Okur’un konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam eden toplantıda gündem maddeleri konuşularak karara bağlandı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER