UŞAK -1°C
Soğuk

AB UYUM, DANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDIpost_views_couwe Görüntüleme

kategorisinde, 21 Ekim 2015 - 21:36 tarihinde yayınlandı
UY
Uşak Üniversitesi’nde, AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 yılı 2. toplantısı yapıldı.
İlimiz AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 yılı 2. toplantısı; bugün Uşak Üniversitesi’nde yapıldı. Vali Yardımcısı Sayın Halil İbrahim ERTEKİN başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Kaymakamları ile Üniversite, Belediye, İl Müdürlükleri ve STK temsilcileri katıldı.
 
Vali Yardımcısı Halil İbrahim ERTEKİN yaptığı açılış konuşmasında; İlimizin birçok alanda potansiyeli olan ve hızla gelişen bir kent olduğuna değinerek, Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı ve diğer ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından İlimizdeki kamu kurumlarının, işletmelerin ve sivil toplum kuruluşlarının daha fazla yararlanması için çalışıldığını belirtti.
 
Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Osman Nafiz KAYA, Üniversite-STK işbirliğinin geliştirilmesi ve STK’ların kapasitesinin artırılması için çalışmalar yapılacağını belirtti.
 
Toplantıda Uşak Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından Erasmus+ Programı, İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı (EaSI), İşletmelerin ve Kobilerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) ve Horizon 2020 Programı teklif çağrıları ile ilgili sunum yapıldı ve Engelliler Destek Programına yapılan proje başvuruları hakkında bilgi verildi. Ayrıca Zafer Kalkınma Ajansı Uşak İl Koordinatörlüğü tarafından Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği Programları ve TKDK Uşak İl Koordinatörlüğü tarafından Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı ile ilgili sunum yapıldı.
 
İlimizde uygulanabilecek projeler ve işbirliği içerisinde yapılabilecek çalışmalar hakkında UDYK üyelerinin ve katılımcıların görüş ve önerilerini bildirmesiyle toplantı sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER