UŞAK 18°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

ACİL HEKİMLERİ SÜREKLİ HİZMETE HAZIRpost_views_couyr Görüntüleme

kategorisinde, 19 Aralık 2015 - 15:57 tarihinde yayınlandı

1-1 3-1

Acil sağlık hizmetlerinin ülke genelinde sunulabilmesi için, kesintisiz olarak, bir ekip anlayışı içinde yürütülmesi ve kısa zamanda ulaşılabilir olması esastır.

Hastane bünyesinde bulunan acil servislerde, acil hasta ve yaralılar karşılanarak, ilk tıbbî müdahale ve tıbbî bakım yapılır. Hasta veya yaralılar için hastanelerin acil birimleri, bütün acil başvurularını ayırım yapmaksızın kabul ederler.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Uşak Devlet Hastanesi eğitim salonunda Acil serviste hizmet veren hekimlere yönelik, hizmet standartlarını oluşturmak, güncel acil tedavi protokolleri hakkında çalışanların bilgi düzeyini artırmak amacı ile eğitim planlanmıştır. Hastanede görev alan acil tıp uzmanları ve diğer uzmanlar tarafından farklı konularda eğitim verilmektedir. Bu hafta verilen eğitimde Acil Uzmanı Hasan Kavak, kalp ritim bozuklukları ve yaklaşımları, Plastik Cerrahi Uzmanı Rızvan İmamaliyev, El yaralanmaları konularında eğitim verdiler.
Uşak Devlet Hastanesi yöneticisi Uzm.Dr.Abdurahman YILMAZ eğitime ilişkin yaptığı açıklamada ; Uşak Devlet Hastanesinin sadece Uşak halkına değil bölge hastanesi gibi hizmet verdiğini, hizmet standartlarını sürekli olarak yükselterek devam ettiklerini bundan dolayı hasta yoğunluğunun giderek artığını belirterek, bizlerde çalışanlarımızın bilgi, beceri ve motivasyonlarını artırmak adına çalışmalar yürütmekteyiz .Acil servis hastanemizin vizyonu olduğunun bilincindeyiz. cil servisimize günlük ortalama 1000 hasta müracaat etmektedir.2015 yılında yine acil serviste 250 bin hastaya hizmet verdik. Acil servis 24 saat esasına göre kesintisiz olarak halkımıza hizmet sunmaktadır. Burada çalışanlarımızın bilgi ve motivasyonunu yüksek tutmak gerektiğini düşünerek acil hekimlerimize yönelik olarak diğer uzmanlarımız tarafından haftada bir gün eğitim verilmektedir. Acil serviste hizmet standardı oluşturarak hastalarımıza modern tıbbın imkanları doğrultusunda hizmet vermek istiyoruz. Uşak halkı için güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Dedi
Uşak Devlet Hastanesi eğitim salonunda eğitime katılan hekimleri ziyaret eden ve bilgi alan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Yalçın ATLI yaptığı açıklamada; ‘’Hayatlara ne kadar değer verirseniz o kadar değerlisiniz’. Uşak Devlet Hastane Yönetici Başhekimi ve idareci arkadaşlarımız: Hastanelerimizin acil servisinde şifa dağıtmaya çalışan pratisyen hekimlerimize ve çalışan personellerimize yönelik eğitim programı başlattılar. Eğitimci arkadaşlar Acil uzmanlarımız ve diğer uzman hekimlerimizden oluşmaktadır. Bu program ile amacımız: Acil serviste hastalarımıza hekimlerimiz tarafından verilen sağlık hizmetinde son derece profesyonel yaklaşım sergileyen ,müdahalede sıfır hatayı benimseyen ve her daim Uşak hastanelerinde hazır ekipler oluşturmaktır. Eğitim programında bilgi ve deneyimlerini uzman hekimlerimiz, acil çalışanlarımızda paylaşacak ve sürekli bilgilerini güncellemiş olacaklardır. Böyle anlamlı bir proje başlatan ve projeye destek veren yönetici ve hekimleri yürekten kutluyorum’’ dedi.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde halkımıza sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER