UŞAK 27°C
Az Bulutlu

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yenilendipost_views_covbq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Ağustos 2014 - 11:09 tarihinde yayınlandı

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, 1. Etap TOKİ de bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin baştan aşağı yenilenerek, dünya standartlarında modern bir yapıya kavuştuğunu açıkladı.

yalçın

Dr. Yalçın Atlı yaptığı açıklamada, “ Merkezimizde 2 yıllık süreçte aktif ünite sayımız ve hekim sayımız % 50 oranında artmıştır. Şu anda 28 aktif hekimle günlük çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bir yıl önce nöbet hizmeti başlatılarak acil vakalara 24 saat hizmet verilmeye başlanılmıştır” dedi.

Protez laboratuvarı çalışma masaları standartlara göre düzenlendiğini kaydeden Atlı, “, çok az yerde bulunan teknolojik olarak 4 adet yüksek standartlarda diş protez tesfiye masası kuruldu ve doğalgaz sistemine bağlanarak tasarruf sağlandı. Günümüz şartlarında diş tedavilerinde sterilizasyona verilmesi gereken önemin farkındayız Merkezi sterilizasyon ünitesi kurulum işlemi kalite standartlarına göre yapılmaktadır. Merkezimize gece plağı cihazı alınarak, bruksizm (Uyku esnasında diş gıcırdatma) hastalarının tedavisi yapılmaktadır” dedi.

İlimizde okul taramaları, cezaevi hastalarının diş tedavileri, bazı ihtiyaç duyulan ilçelerimize diş muayene ve tedavileri amaçlı hekimlerimiz görevlendirilmektedir. Dedi.

Bu başarılarımızdan dolayı da yönetim ve personele teşekkür ediyorum, bu şekilde gayretlerimizle ve hastalarımıza gülümsemelerimizle bu başarılarımızı sürdüreceğiz diye sözlerine son verdi.

 

 

 

YORUM YAZBENZER HABERLER