UŞAK 23°C
Sisli
Son Dakika Haberler
  • 16:48

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARIpost_views_couxh Görüntüleme

kategorisinde, 12 Mayıs 2015 - 21:17 tarihinde yayınlandı

QQQQQQQQQ

Ahilik haftası, düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başlandı.Hafta nedeniyle Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadetten Öztürk ve beraberindekiler Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, ardından belediye binası önünde mehteran ve halk oyunları ekipleri gösteri sundu.
Törene; Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, protokol üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Vali Yavuz, yaptığı konuşmada ahilik geleneğinin önemine değinerek, “Ahilikte terbiye, dürüstlük, çalışkanlık ve yardımseverlik esastır. Ahilik, ortaya koyduğu bu temel ilkelerle, toplumda yaşayan herkesi kaynaştıran, bütünleştiren ve millet olmanın bilincini tüm topluma yayan bir sistem olmuştur. Güçlü Türkiye’nin üretim gücü içerisinde bu gelenekten yetişen esnaf ve zanaatkârlarımızın emeği ve alın teri vardır. Ahiliğin prensiplerini bugün olduğu gibi yeniden okuyup, günümüze uyarlamak, bu prensipleri yarınlara taşımak için gereklidir. İşte bu prensip ve ilkeler, toplumda her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik hislerini daha da pekiştirecektir” dedi.
Konuşmaların ardından Yılın ahisi seçilen kuyumcu 77 yaşındaki Ahmet Gacar’a ahi kıyafeti olan kaftan ve fesini giydiren Vali Yavuz daha sonra törene katılan vatandaşlara nohutlu pilav ve lokma dağıttı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER