UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

AHMET MILLIK: BİZ TERÖRDEN KORKMAYACAK KADAR SAĞLAM KÖKLERE SAHİBİZpost_views_covat Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2016 - 21:09 tarihinde yayınlandı
MILLIK
AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık, Ankara’da yaşanan teröre yönelik açıklama yaptı. Başkan Mıllık, “Dün akşam saatlerinde Ankara’da ve kritik bir bölgede bomba patlatıldı. Patlama sonucu hayatını kaybeden 28 kişiden 27’si TSK mensubu, biri ise sivil vatandaşımızdı. Her şeyden önce, şehit olan ve hayatını kaybeden askerlerimize ve sivil vatandaşımıza Allah’tan Rahmet diliyor ve kalanlara başsağlığı temennisinde bulunuyoruz. İnşAllah yaralı masum vatandaşlarımızın da biran önce sağlıklarına kavuşması için dua ediyoruz” dedi.
Başkan Ahmet Mıllık teröre ve terör destekçilerine yönelik yaptığı kınama açıklamasında, “Barışın olmasını istemeyerek, barış sürecini fırsat bilen ve silah depolayan bölücü terör örgütü, kendilerine karşı yapılan başarılı süpürme operasyonlarının ardından şehirlerde eylem yapmaya başladı. Bizler çok iyi biliyoruz ki, İslam Medeniyeti’nin her karışında karmaşa ve kaos çıksın isteyen ülkeler ve gruplar var. Bunlar yapılan süpürme operasyonlarının ardından planlı olarak hem ülkemizde bir güvensizlik ortamı oluşturmak hem de gözdağı vermek istiyor. Fakat biz terörden korkmayacak kadar kökleri sağlam bir medeniyetin mensuplarıyız. Terörden korkmadığımız gibi, amacı ne olursa olsun yapılan tüm saldırıların ardından operasyonlarımız artarak devam edecektir. Şehitlerimizin, masum vatandaşlarımızın kanları yerde kalmayacaktır. Dalgalanan şanlı bayrağımız, şehitlerimizin kanları, gazilerimizin mücadeleleri sayesindedir” ifadelerini paylaştı.
Yine Terörü Fırsat Bilip, Propaganda Yaptılar
Başkan Mıllık, terör örgütü PKK’nın yaptığı kanlı saldırıyı kınadığı basın açıklamasında, yerel unsurlara da değindi. Bugün bir açıklama yaparak sözde terörü kınamak üzere toplanan CHP, ÖDP, Eğitim-Sen ve Atatürkçü Düşünce Derneği birlikteliğinden oluşan topluluğun basın açıklamasını eleştirdi. Başkan Mıllık, “Konuşmada terörü kınamak mı yoksa AK Parti’yi kınamak mı amaç edinilmiş belli değil” dedi.
“Her şey var terör yok”
“Hükumetin Esed rejimine karşı olan tutumunu, memur alımını, Artvin’deki olayları eleştirenler, teröre ve terör örgütü PKK’ya yönelik adeta yokmuşçasına bir tutum sergiledi. Yapılan açıklama ile, hadlerini aşarak Osmanlı zihniyetinin geri kalmışlık olduğunu söyleyenler, Esed zulmü adeta yokmuş gibi tavır takınıyor ve bunu şehit yürüyüşü adı altında propagandaya çeviriyorlar. Osmanlı’ya hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Atalarımızın mücadeleleri sonucunda sahip olduğumuz şanlı tarihi tanımayanlar, merak ediyorum kimler için çalışıyorlar? Masum kardeşlerimiz hayatını kaybetmişken, birileri de bunu propaganda vakti belliyor. Açıklamalarında hükumetin, ‘Esed gitsin de gitsin şarkıları söylendiğine’ yer verenler, ‘AK Parti gitsin de ülke ne olmuş önemli değil’ diyerek siyaset yapıyorlar” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER