UŞAK 27°C
Az Bulutlu

AHMETLER GÖLETİ 340 DEKAR ARAZİYİ SULAYACAKpost_views_covam Görüntüleme

kategorisinde, 29 Ocak 2015 - 19:43 tarihinde yayınlandı

sulama

Vali Seddar Yavuz Uşak’ta Eşme Ahmetler Göleti Yükseltilemesi ve Sulama İnşaatı için gerekli olan  kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olan olurların Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından imzalandığını kaydetti.

Eşme Ahmetler Göleti Yükseltilemesi ve Sulama İnşaatının tamamlanması ile 340 dekar arazinin suya kavuşacağını belirten Vali Seddar Yavuz, “Eşme Ahmetler Göleti Yükseltilemesi ve Sulama İnşaatı için gerekli olan kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı alınması hususundaki olurlar Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından imzalanmıştır. Bu inşaatın tamamlanması ile birlikte 340 dekar arazi suya kavuşacak ve çiftçimizin üretiminde önemli ölçüde artış sağlanacaktır” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun kendisini Uşaklıların hemşerisi ve bakanı olduğunu her ziyaretinde dile getirdiğini ifade eden Vali Yavuz, “Sayın Bakanımız, Valiliğimize ve yerel yönetimlerimize gerek hükümetimizin gerekse bakanlığımızın imkanları doğrultusunda yeni yatırımların gerçekleştirilmesinde büyük destek vermektedir. Bu desteklerinden ve ilimizde gerçekleştirilen önemli yatırımlardan dolayı Orman ve Su İlleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şahsım ve Uşaklılar adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER