UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

AİLE İÇİ ve KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE BÜRO AMİRLİĞİpost_views_covgu Görüntüleme

kategorisinde, 26 Kasım 2015 - 16:18 tarihinde yayınlandı

 

 1 2

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği kuruldu.

 

Ülkemizde Kadına yönelik şiddetin her geçen yıl artması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğünün talebi ve İçişleri Bakanlığının 11.11.2015 tarihli olurlarıyla, 23.11.2015 tarihinde ilimizde kadına karşı şiddeti önlemek için Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde“Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği” kuruldu.

İlimizde Kadına karşı işlenen şiddetle mücadelede daha etkili ve koordineli olabilmek için kurulan ve uzman personelin görev yapacağı büronun aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadelede daha etkin bir rol oynayacağı değerlendirilmektedir.

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği, öncelikle şiddet gördüğü için polise başvuran kadınlar ile birlikte haklarında koruma kararı bulunan kadınların mağdur olmalarının önüne geçilmesini hedeflemektedir.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü “ her kadın bir çiçek, solmasın hiçbir çiçek”sloganı ile çalışmalarına devam etmektedir.Suçları olmak üzere hakkında toplam (8 YIL 3 AY 15 GÜN ) KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI ile aranan G.T. (26) isimli şahıs yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER