UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

AK PARTİ ADAYI DR. ALİM TUNÇ: “MÜTEŞEBBİS BİR GENÇ NESİL YARATACAĞIZ”post_views_covjt Görüntüleme

kategorisinde, 09 Ekim 2015 - 10:36 tarihinde yayınlandı

alim tunc (genc) (1) alim tunc (genc) (3) alim tunc (genc) (4)gençler

Ak parti milletvekili adayı Dr. Alim Tunç; seçim beyannamesiyle gençlerin önünde yeni ufuklar açtıklarını, müteşebbis bir gençlik yaratacaklarını söyledi. Beyannamenin gençlere ilgili bölümlerini değerlendiren Dr. Alim Tunç basına bir değerlendirme yaptı.

Seçilme Yaşı 18 olacak. 

Türkiye’nin geleceğinin gençlere ait olduğunu söyleyen Dr. Alim Tunç, Ak Parti gençlere güvenmektedir, bu güveninin gereğini  yerine getirecek ve seçilme yaşını 18’e indirecektir. İstikbalimiz gençlerin iyi yetişmesine bağlıdır. Bu anlamda çağın şartlarına uygun bir şekilde gençleri yetiştirmeliyiz. Bu nedenle gençlere ücretsiz internet erişimi sağlanacaktır, Bilgi toplumunun oluşturulmasını kolaylaştıracağız. dedi.   

 

Müteşebbis gençlik.

Ak partinin yeni projesiyle müteşebbis bir gençlik yaratacaklarını söyleyen Tunç şunları söyledi.  “Gençlerimiz kendilerine yol açmak ve üretime katılmak zorunda. Bu manada gençlerimize yeni imkanlar sağlayacak onlara yeni ufuklar açacağız kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50.000 TL karşılıksız nakdi destek verilecek. İşini geliştirmek isteyen gençlere ise 100.000 TL’ye kadar  faizsiz kredi verilecek, bu kredi için kredi garanti fonu aracılığıyla  % 85 oranında kefalet sağlanacak dedi. Bunun yanında gençlerin sermaye birikimini  temin için kendilerinden üç yıl gelir vergisi alınmayacak. Bu bağlamda genç çiftçilerimize de 30.000 TL ye kadar destek verilecek” dedi.

Dr Alim Tunç sonuç olarak yaratılan müteşebbis Gençlik’le Türkiye’nin önünün açılacağını, ülkemizin yeni ufuklara doğru yol alacağını söyledi

YORUM YAZBENZER HABERLER