UŞAK 21°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler
  • 16:48

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN BAYIRBUCAK’A YARDIM TIRIpost_views_couyk Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 18:12 tarihinde yayınlandı

201512031657-1-1

Uşak AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Suriye’de Esed ve İslam karşıtı yabancı ülkelere karşı mücadele eden Bayırbucak Türkmenlerine battaniye yardımı yaptı. Uşak Çanlı mevkiinden yola çıkan araçları uğurlayan AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık ve partililer, burada bir basın açıklaması yaptı. AK Parti Uşak Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık, yaptığı açıklamada, Müslüman kardeşlerimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırıların, adeta bölgede sözde mücadele içinde oldukları DAEŞ’i aratmayacak şekilde olduğunu ve haince Müslüman kardeşlerimizin bombalandığını ifade etti.

Suriye’de yaşanan zulme seyirci ve sessiz kalmanın doğru olmadığını ifade eden Mıllık, “Bizden veya bizden olmayan her kim zulüm görürse yanında olmak zorundayız. Çünkü bu bizim insanlığımızın ve inandığımız dinimizin gereğidir. Bu noktada gerek insani ve gerekse stratejik anlamda önem verdiğimiz, Bayırbucak Tükmenleri’ne battaniye yardımında bulunduk. Yaklaşık olarak bin 500 adet battaniyeyi 5 yıldır mücadele veren kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uğurluyoruz” dedi. Açıklamanın ardından Uşak’ta üretilen bin 500 battaniye Bayırbucak Tükmenlerine gönderilmek üzere uğurlandı.

“Kardeşlerimiz Yalnız Değil, Bir Dua Kadar Uzağız Ancak”
“Bizler bu haklı ve Hak yolunda verilen mücadeleye desteklerimizi belirtmek üzere Uşak’tan Bayırbucak’a yardım göndermek için çalışma başlattık. Belki orada verilen mücadelenin yanında pek de mühim ve doğrudan ihtiyaç karşılayacak bir şey değil. Fakat biz Türkmen halkıyla, biz soydaşlarımızla biriz” diyen Başkan Mıllık, konuşmasının devamında, Türk Milleti’nin kardeşlerinin yanında olduğunu aktardı.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER