UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDUpost_views_covfc Görüntüleme

kategorisinde, 20 Kasım 2014 - 15:18 tarihinde yayınlandı

TURGAY

Geçtiğimiz iki haftada Banaz, Sivaslı, Karahallı ve Ulubey ilçe kongrelerini tamamlayan AK PARTİ, bugün Merkez ilçe adayını açıkladı.

Bu Hafta sonu , Eşme ve Merkez ilçe kongre seçimlerini yapacak olan AK PARTİ Uşak teşkilatında heyecan son derece yüksek bir derecede sürmekte.

Kongrelerin teşkilata güç katacağını belirten İl Başkanı Basri Yıldırım, partisinin kongre sürecinin ardından 2015 genel seçimi hazırlıklarının artacağını belirtti.

Banaz ve Sivaslı’da mevcut ilçe başkanları değişti. İlçe kongrelerine; AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Aslan ve partililer katıldı. Banaz ilçe kongresinin Divan Başkanlığına İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar üstlenirken, Sivaslı’da ise Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, oturum yöneticiliği yaptı. Her iki ilçe kongresinde de adayların belirlenmesi için 400’er delege olduğu kaydedildi. Banaz ve Sivaslı’da yapılan kongreler sonucunda ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri değişti. Banaz’da, Mehmet Uğur’un yeniden aday olmadığı kongreye tek liste ile giren Süleyman Aydın, göreve geldi. Tekrar aday olmayan Sivaslı AK Parti İlçe Başkanı İsmail Kaya da, tek listenin çıktığı kongre sonucunda, görevi Yaşar Bozkır’a devretti.

Ulubey ve Karahallı’da ise başkanlar değişmedi.

Ulubey’ de Arif Duran, Karahallı’da ise Rıza Çiğdem’i bir dönem daha başkan seçen delegeler, tüm seçimlerde dostluk havasını yaşattılar.

AKP İl Başkanı Basri Yıldırım, bugün yaptığı açıklamada Beklenen ismi Açıkladı. Merkez ilçe adayı olarak  TURGAY ESER ismini komuoyuna açıkladı.

YORUM YAZBENZER HABERLER