UŞAK 10°C
Az Bulutlu

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKAN TURGAY ESER KADINLAR GÜNÜ ZİYARETLERİ YAPIYORpost_views_covdu Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2016 - 17:03 tarihinde yayınlandı
22 222
AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, 8 Mart Dünya Kadın Kolları Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulundu.
Turgay Eser ziyaretlerinde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, Türkiye’de çok daha güzel şeyler yaşanacağına olan inancını dile getirerek; “İslam dünyasına da örnek olacağız. Gerek sistemimizle gerekse kadınlarımıza verdiğimiz değerle, özgürlüklerle ve zenginliklerle örnek olacağız” dedi.
İslam’a göre kadın ve erkeğin eşit olduğunu belirten Eser; “İslam şöyle buyuruyor, ‘Eğer bir erkeğin maddi durumu iyiyse kadın isterse çocuğunu emzirmeyebilir. Süt anne tutabilir, evde yemek yapmayabilir, bulaşık yıkamayabilir ama yaparsa da sevap alır. İslam böyle söylüyor. Ama İslam’ı tam anlamıyla bilmiyoruz. Gelenek ve kültür, İslam’ın çok önüne geçti. Ne demek töre cinayetleri, ne demek berdel, ne demek beşik kertmesi böyle şeyler olur mu ? İslam’da kadın da erkek de eşittir. Allah insanlığı Hz. Adem ile Hz. Havva ile beraber yarattı birlikteydiler” diye konuştu.
Kadına yılın sadece bir gününde değil hayatın her anında değerin verilmesi gerektiğine dikkati çeken Eser, Türkiye’nin bu konuda dünyaya örnek olması gerektiğini dile getirdi. Eser, şöyle devam etti: “İnanıyorum ki Türkiye’de çok daha güzel şeyler yaşayacağız. İslam dünyasına da örnek olacağız. Gerek sistemimizle gerekse kadınlarımıza verdiğimiz değerle, özgürlüklerle ve zenginliklerle örnek olacağız. Geçmişte bazı sıkıntılarımız oldu. Başörtüsü yasağı vardı. Başı açık, başı kapalı beraber okusun, çalışsın kimse kimseye ‘Başın neden açık, neden kapalı’ demesin istedik. Ama başı kapalılar bu memlekette maalesef ikinci sınıf insan muamelesi gördüler. Direndiniz, Recep Tayyip Erdoğan’a bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Bunun için büyük mücadeleler verdi, sizin oylarınızla geldi ve özgürlüklerin alanını genişletti. Artık eğitimde fırsat eşitliğini, fikir hürriyetini sağladı”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER