UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ DR. ALİM TUNÇ: ŞİMDİ UŞAK İÇİN ÇALIŞMA ZAMANIpost_views_covnn Görüntüleme

kategorisinde, 04 Kasım 2015 - 14:15 tarihinde yayınlandı

 

zaz

“Tüm verdiğimiz Sözlerin arkasındayız”

Ak Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç seçim döneminde, Uşaklılara verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanının geldiğini söyledi.

Sağlık ve çevre alanlarında ciddi çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. Alim Tunc, “Tıp Fakültesine Tıp Fakültesinin öğrenci alımına başlayabilmesi için gerekli olan morfoloji binasının yapımını sağlamamız şart. Ayrıca Gediz havzası ve Ulubey deresi kirliliği, sağlık çalışanlarının özlük haklarında yapılması gereken iyileştirmeler, Uşak’ın özellikle suluma ile ilgili sıkıtların çözülmesi için göletlerin yapımı eksiklikleri gidermek için mazbatayı alır almaz çalışmaya başlayacağız” dedi.

 

MORFOLOJİ BİNASI İÇİN HAYIRSEVERLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

 

Tıp Fakültesinin öğrenci alımına başlayabilmesi için gerekli olan morfoloji binasının biran önce yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. Alim Tunç, “Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi kurmaya girişimlerimiz sonucunda hak kazandı. Ama asıl iş şimdi başlıyor. Bununla alakalı zaten Sağlık Bakanlığımızla gerekli yazışmalar yapılmakta. Bunun dışında, öğrenci alabilmek için birde morfoloji binasına ihtiyaç duymaktayız. Hayırseverlerimiz bu konuda destek olacağına inancım tam. Uşak hak ettiği fakültesine bir an önce kavuşacak” dedi

 

GEDİZ HAVSAINI ELBİRLİĞİ İLE TEMİZLEYECEĞİZ

 

En büyük taahhütlerinden biri Gediz Havzasını temizlemek ve Ulubey Kanyonlarının yer aldığı Ulubey deresini daha berrak akmasını sağlamak olduğunu dile getiren Dr. Alim Tunç, “Maalesef daha önceki dönemlerde çok uğraşılan mesafe kat edilen ancak sonuca ulaşamayan bir Gediz nehri kirliliğimiz var. Gediz nehri bildiğiniz gibi Kütahya İl sınırları içerisinde Murat ve Şaphane Dağları’ndan doğup, Foça ile Çamaltı Tuzlası arasından İzmir Körfezi’ne dökülen. Havza alanı 17 bin 500 kilometre kare olup Gediz Nehri’nin ana kol uzunluğu 401 km’dir. Manisa, İzmir, Kütahya ve Uşak olmak üzere 4 ilin ve toplamda 21 ilçenin bölümlerini içine alan Gediz Nehri Havzasında maalesef kirlilik hiç henüz tam anlamı ile temizlenebilmiş değil. Bu sorunu çözmek için sivil toplum örgütlerinden, OSB’lere, Valiliklerden, Çevre müdürlüklerine kadar birçok kurumun üzerine görev düşüyor” dedi.

 

SAĞLIK SENDİKALARI DESTEK VERSİN BİRLİKTE ÇÖZELİM

 

Sağlık çalışanlarının ciddi problemleri olduğunu ifade eden Dr. Alim Tunç, “Sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki eksiklikleri biliyorum. Döner sermayeden sağlık çalışanlarımız pay alıyor. Bu pay maaşına yansıyor. Ancak bu rakam emekli sandığına hiç yansımıyor. Şu anda çalışan bir aile hekimi 7 – 8 bin TL ücret alıyor. Aile hekimimizin maaşına yansıyan döner sermaye emekli sandığına yansısa emekli maaşı tavandan olacak. Yaklaşık 3-4 bin TL emekli maaşı alabilecek. Bunu düzeltebilmemiz için tabi ki sağlıkçılarımızın ve sağlık sendikalarımızın desteğine ihtiyacım var” dedi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER