UŞAK 10°C
Az Bulutlu

AKM’DE HZ. PEYGAMBER TEVHİD VE VAHDET KONULU PANELpost_views_covad Görüntüleme

kategorisinde, 15 Nisan 2016 - 8:56 tarihinde yayınlandı

v1 v2 v3 v4 v5 v6

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü tarafından “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” konulu panel düzenlendi

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen panele Vali Ahmet Okur, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, daire müdürleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Panel öncesi konuşan Vali Ahmet Okur şunları söyledi, “İslam dünyası pusulası bozulmuş bir gemi gibi okyanusta her taraftan gelen dalgalarla boğuşmakta, fırtınalarla sağa sola savrulmaktadır. inşallah Cenab-ı Allah bu gemiyi batırmaz. Birlik ve beraberliğimizi koruyacaksak, bu memleketin hakikaten sağlık ve selamet içerisinde devamına gayret edeceksek, çalışacaksa bir şekilde bizim özellikle içte kendimizi düzeltmemiz ve bu anlamda bize doğru yol gösterici arayıp bulmamız şart” dedi.

Vali Okur’un konuşmasının oturum başkanlığını İl Müftüsü Fuat Altındaş’ın yaptığı ve Hz. Peygamber Tevhid ve Vahted panele konuşmacı olarak Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habil Şentürk, Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şeker, Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Ayşe Gültekin katıldı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER