UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ALAATTİN ÇAKICI’İZMİR SALDIRISINI KINADI VE TAZİYELERİNİ BİLDİRDİ374 Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ocak 2017 - 20:00 tarihinde yayınlandı

ALAATTİN ÇAKICI’İZMİR SALDIRISINI KINADI VE TAZİYELERİNİ BİLDİRDİ

img_20161230_234102

Bolu f Tipi Cezaevide yatmakta olan Alaattin Çakıcı Avukatı Can Sevinç aracılığıyla İzmir saldırısını kınadı ve taziyelerini bildirdi.

Aziz Milletim, Tırnağı zemin tutmuş,güçlü;tam bağımsız olma yolunda hızlı basamaklar çıkan;dünyanın gıpta ile izlediği atılımlarla saygın dünya devleti haline gelmiş ;hepimizin vatanı,mazlumların umudu ,emperyalistlerin korkusu Türkiye Cumhuriyeti,Abd-Ab emperyalizmi kaynaklı çelme takıcı,yol kesici saldırılarla karşı karşıyadır. Emperyalistler,açık-doğrudan savaş yerine zaman içerisinde kafaladıkları ,örgütleyerek silahlandırdıkları hain ve satılmışları maşa olarak kullanarak vekalet savaşlarını sürdürüyorlar.

Emperyalistlere bağlı taşeron örgütler,gerek ayrı ayrı gerekse de kokteyl(ortak ) hedef gözetmeksizin kanlı saldırılarına devam etmektedirler. Terörü tek seçenek olarak kullanmıyorlar: Terörist saldırılar üzerinden Türk-Kürt,Sünni-Alevi,yaşam tarzı farklılıklarını kışkırtarak toplumsal gerilim ve iç savaş örgütlemeye çalışıyorlar. Dün yaşadığımız İzmir Adliye saldırısı da bu niyetin devamı ve tezahürüdür. Dünkü saldırı girişimi,başta kahraman polisimiz Fethi Sekin’in kanı pahasına ortaya koyduğu engelleme ile karşılaşmış ve büyük bir faciaya neden olmadan püskürtülmüştür. Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet,yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ayrıca,yurt içinde ve yurt dışında her türlü fedakarlığı göstererek vatanını ve vatandaşlarını savunan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine,kahraman Polis teşkilatımıza minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. ‘’Su iner yokuşlardan hep basamak basamak.Benimse alın yazım yokuşlarda susamak’’ diyor büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek. Evet.Zor şartlardan geçiyoruz,fidanlarımızı,Koçyiğitlerimizi,kadınlarımızı,çocuklarımızı kurban veriyoruz.Var olmak,var olanı elde tutmak,korumak kolay değil.Bu,sürekli dikkat ve mücadele gerektiriyor.

Direnç ve moralimizi bozmayalım.Biz,dün vardık,bugün varız,yarın da var olacağız.Ödediğimiz bedel her ne olursa olsun bu,böyle bilinmelidir. Birliğimize,kardeşliğimize sahip çıkalım,dayanışalım. Vatanın mozayiğini oluşturan her birey kardeştir. Türk-Kürt kardeştir, Sünni-Alevi kardeştir, Farklı yaşam tarzlarına sahip her birey kardeştir, Biz,hep birlikte Türkiyeyiz,Birimiz hepimiz,hepimiz birimizdir. Bunun aksini düşünen haindir,ajandır,provakatördür. Milli birliğimizi zedeleyen dil kullanan provakatörlere dikkat edin,onlara itibar etmeyin! Bu vatan hepimizin ortak vatanı,bu devlet hepimizin ortak devletidir.

Birlikte var olur,ayrılıkta yok oluruz. Kürtlerin,Alevilerin,Sünnilerin,Zazaların arasına sızmış,onları istismar eden Pkk,Dhkp/c,Tkp/ml,Tikko ,İşid gibi örgütler,kendilerini nisbet ettikleri insanların dostları,hamisi değillerdir.Onlar içimize sızmış,sızdırılmış emperyalistlerin beşinci kol faaliyeti yürüten maşalarıdır. Hiç kimse politik kodlarının uymadığı bir politikacıyı sevmek zorunda değildir.Eğer vatanseverse,devletini ve milletini sevmek zorundadır.Hdp dışında her partiye mensup bireyler,şu anda devleti yöneten hükümetin yanında yer almak mecburiyetindedirler.Vatansever olmanın kaçınılmaz gereği budur.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER