UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ALİM TUNÇ. SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARININ TAKİPÇİSİYİMpost_views_covbb Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ekim 2015 - 19:09 tarihinde yayınlandı

alimtunc

Kendiside Doktor olması sebebi ile Uşak’ta sağlık alnında yapılan birçok çalışmanın 22. Dönem milletvekilliği zamanında imzası olduğunu ifade eden Dr. Alim Tunç, yeni dönemde sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirme yapmanın takipçisi olacağını  ifade etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE SAĞLIK SENDİKALARI DESTEK VERSİN

Sağlık çalışanlarının ciddi problemleri olduğunu ifade eden Dr. Alim Tunç, “Sağlıkta dönüşümü hallettik bunu yapan ekibin arasında 22. Dönem milletvekilliğim dönemimde bende vardım. Sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki eksiklikleri biliyorum. Döner sermayeden sağlık çalışanlarımız pay alıyor. Bu pay maaşına yansıyor. Ancak bu rakam emekli sandığına hiç yansımıyor. Şu anda çalışan bir aile hekimi 7 – 8 bin TL ücret alıyor. Aile hekimimizin maaşına yansıyan döner sermaye emekli sandığına yansısa emekli maaşı tavandan olacak. Yaklaşık 3-4 bin TL emekli maaşı alabilecek. Bunu düzeltebilmemiz için tabi ki sağlıkçılarımızın ve , sağlık sendikalarımızın desteğine ihtiyacım var ” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ EMEKLİ OLAMIYOR

Sağlık çalışanlarının emekli maaşında ciddi kayıplar olduğu için emekli olamadığını anlatan Dr. Alim Tunç, “Sağlık çalışanımız, bu özlük hakkı problemi yada eksikliği sebebi ile maalesef emekli olamıyor. Emekli olduğunda emekli maaşı çok ciddi iniyor. Bu sefer geçim sıkıntısı çekeceğinden emekli olmak istese de emekli olamıyor. Gece gündüz çalışan sağlık emekçilerimizin bu sıkıntısını mecliste düzelmek için çalışacağım. Ayrıca sağlık çalışanlarımız, görev esnasında kötü muameleye maruz kalıyor. Bu sorunu da ortadan kaldıracak gerekli yasal çalışmaların ivedilikle yapılması için çalışacağım. Bunun ne kadarını başarabiliriz hep birlikte göreceğiz. Tabi ki bunun içinde sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının arkamda durması gerekmektedir. Sağlık komisyonundaki tecrübemden dolayı şu anda neler yapabileceğimi çok iyi biliyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER