UŞAK 12°C
Yağışlı

ALİM TUNÇ: UŞAK’I UÇURACAĞIZpost_views_coveb Görüntüleme

kategorisinde, 05 Ekim 2015 - 16:46 tarihinde yayınlandı

alim12

Ak Parti Uşak 2. Sıra Milletvekili adayı Alim Tunç katıldığı televizyon programında yapacaklarını anlattı,

UŞAK HERŞEYİ BAŞARIR YETERKİ BİRLİKTEKLİK OLSUN

Uşak’ta yapılması gereken birçok projenin olduğunu söyleyen Tunç, yerel yönetimlerden, sivil toplum örgütlerine ve işadamlarına kadar her alanda birleştirici unsur, adeta çimento harcı olmaya geldiğini söyledi.

Uşak’ın birliktelikle aşamayacağı sorun olmadığını aktaran Alim Tunç, “Biz geçmiş dönemde muhalefetle bile hareket ettik, yine hareket ederiz. 2004 – 2007 arasında yerel yönetim ayağımız olması nedeni ile ciddi çalışmalar yaptık. Küçükler barajı, katı ve sıvı atık tesislerini yaptık. Özel idare, belediye, sivil toplum örgütleri ile iş adamları ile birlikte bunları başardık. Havaalanının uçuşlara açılması, üniversitenin kazandırılması gibi konularda çok çalıştık, bunları birlikte ortak akılla yaptık. Şu anda daha güçlüyüz daha önceden belediye tecrübesi olan bir belediye başkanımız var. Banaz da ilk defa Ak Partili bir belediye Başkanımız, Ak Partili Eşme belediye başkanımız, Karahallı belediye başkanımız var. Yerel ayağımız çok güçlü, işini bilen deneyimli bir valimiz var. Çok çalışkan bir rektörümüz var. Tüm bunları bir araya getirecek siyasi olarak ta biz varız. Bizim birleştirici motive edici destekleyici siyasetimizle Uşak’ta tam bir uyum yakalandığında Uşak’ı kimse tutamaz. ” dedi.

FİZİK TEDAVİ MERKEZİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Uşak’ın termalde çok geç kaldığını bunun üzerinde süratle çalışacaklarını anlatan Alim Tunç, ”Termalle ilgili hiçbir tesisimiz yok, kaynağımız var, ancak bunu işleten bir sistem yok. Banaz’da hala bir yıldızlı otel yapılamadı. Başkalarının yatırım yapmasını beklemektense Uşaklıların bir tesis yapması gerekir. Bir fizik tedavi merkezi hastanemizin yapılması şart, en önemli gördüğüm yapılması gereken bir şey. Bununla alakalı çalışacağıma söz veriyorum. Maalesef devlette bir süreç var, plan yapılması lazım, bütçe oluşması lazım, geçmişte bunlar 10 yıllar sürerdi şimdi Ak Parti iktidarında 2 yılda tüm bu süreçler tamamlanıyor. Uşak’ın bu ihtiyacını çözmek için çalışacağım” dedi.

ÜNİVERSİTEMİZİ KURDUK 27 BİN ÖĞRENCİ GELDİ

2006 yılında Uşak Üniversitesi kurulması için çok çalıştığını ifade eden Alim Tunç, “2006 yılında kurulan üniversitemiz ilk kurulduğunda 5- 6 bin öğrencisi varken, şimdi 27 bin öğrencimiz var. Halihazırda çok çalışkan bir rektörümüz var. Döneminde üniversiteyi 3-4 kat büyüttü. 2011’de 9 bin olarak aldığı öğrenci sayısını bu yıl 26-27 bine yükseltti. 100 civarında aldığı öğretim üyesi sayısını ise 300 ün üzerine çıkarttı. Bu Uşak için büyük bir hamledir. Üniversite’nin bacasız sanayi olduğunu düşünüyorum. El birliğiyle çok daha büyük işler yapacağız. İş adamlarımız da çok fedakâr. Uşak’ta devlet yatırımı olmadan öz sermaye ile ciddi yatırım yapan işadamlarımız var, biz bunları bir araya getirirsek Uşak’ı uçururuz. Havaalanımız var, hızlı trenimiz geliyor, İstanbul ve İzmir’e mesafemiz çok kısaldı. Şayet tekrar seçilirsem tecrübemiz ortada. Ankara’yı tanımamız bürokrasiyi tanımam, 2002 den bu yana davama sadakatle hizmet etmem, beni tekrar milletvekili adayı makamına getirdi” dedi.

TIP FAKÜLTESİ VE DİŞ HEKİMLİĞİ İÇİN HİÇBİR MAZERETİMİZ OLAMAZ

Tıp Fakültesi ve Diş hekimliği fakültesi için fiziksel mekanın derhal kazandıracaklarını söyleyen Alim Tunç “Tıp ve Diş hekimliği fakültesi için fiziksel mekana ihtiyaç var elbette. Bu tür sorunlar var, bunları gidermek için hiçbir mazeretimiz olamaz. Rektörümüz Prof.Dr. Sait Çelik’le de konuştuk. Bir şekilde Tıp Fakültesinin Temel Bilimler binasını derhal mümkünse bir yıl içinde yapacağız. Ben Alim Tunç olarak rektörüme ve Uşak’lıya bunu taahhüt ediyorum. Uşak için bunları yapmayacaksak, yapamayacaksak ne yapacağız? Uşak’ta kavgayla çekişmeyle bir yere gelinmeyeceğini geçmiş tecrübemizden biliyoruz. Daha önce de uyumsuzlukları tecrübesizlikleri yaşadık benlik duyguları öne çıktığı “biz” olamadığımız için çok şey kaybettik 1 Kasım’dan sonra biz olacağız, Uşak tarihinde ilk defa 2 dönem milletvekilliği yapmış bir iktidar olacak inşallah. Ben hekimim, hiçbir insan ayırmadım, partiyle seçime gireriz seçildikten sonra tüm Uşaklın milletvekili olacağız. Bizim anlayışımızın zencisi yoktur. Tüm Uşak halkına ayrım yapmaksızın hizmet edeceğiz” dedi.

AMBULANSA BENZİN BULAMAYAN DEVLETTEN UÇAK AMBULANSA GEÇEN BİR DEVLET VAR

Ambulansa benzin parası vermek zorunda kalan hasta gerçeğinin bu ülkede yaşandığını aktaran Tunç ”2002 yılı öncesi ambulansa benzin parası vermek zorunda kalan hastadan, hiçbir ücret ödemeden uçak ambulansla hasta taşıyan bir sisteme getirdik sağlığı. Evde hasta bakımı yapan sistem oluştu. Türkiye’nin dış borcunu ödedik, devletin vatandaşa borcu vardı, onu ödedik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bütün tecrübelerimi Uşakla paylaşmak istiyorum. Uşak’ı siyasette, ticarette, sosyal yaşamda ve diğer bütün alanlarda geliştirmek için çalışacağıma söz veriyorum Geçmişte söz vermiş ve yapmıştık. Söz verdiğimizde sözümüzüm eri olduğumuzu halkımız bilir. Dolaysıyla takdir saygıdeğer Uşak halkınındır.” dedi.

Öte yandan ev toplantılarına ve esnaf ziyaretlerine devam eden Alim Tunç, vatandaşların görüş ve önerilerine de kulak veriyor.

aaa1 aaa2

YORUM YAZBENZER HABERLER