UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

ALPEREN OCAKLARI BAŞKANI ALİ KARACA’DAN 23 NİSAN KUTLAMASI3190 Görüntüleme

kategorisinde, 23 Nisan 2020 - 18:03 tarihinde yayınlandı

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca, TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yazılı açıklama yayımladı.

Karaca açıklamasında şunları söyledi:

“Bağımsızlık mücadelemizin ve milli egemenliğimizin sembolü, milli irademizin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılına ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Milli egemenliğe dayanan bir devlet kurmayı amaçlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, yurdun dört bir tarafından seçilen mebuslarla Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini atan Türkiye Büyük Millet Meclisi dualarla ve tekbirlerle 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni devletin temel esaslarını belirlemesiyle hem kurucu meclis olmuş hem de milli iradenin ve milli egemenliğin bir eseri olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk TBMM’nin açıldığı bugünü çocuklara hediye etmiştir. Çocuklarımız geleceğimizin, yarınlarımızın teminatıdır. Aydınlık, güçlü ve refah bir Türkiye’nin güvencesi çocuklarımız olacaktır. Bu sebeple çocuklarımızı milli ve manevi değerlerinin bilinciyle yetiştirmek için anne ve babalar başta olmak üzere yetişkinlere de büyük görev düşmektedir. Vatanının, bayrağın, ezanın ve Kur’an’ın bilinciyle hareket eden ve bu bilinçle yetişen çocuklarımızın ancak geleceğin teminatı olabileceği asla unutulmamalıdır.

Bizler Alperen Ocakları olarak bu görevde büyük bir sorumluluğa sahip olduğumuza inanıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin, günümüzün karanlık ve kirli çağında, milli ve manevi değerlerinin bilincinde olması, bu değerleri hayatına tatbik ederek, bu değerler ışığında geleceğine yön vermesi için var gücümüzle mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.

Bu vesileyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta çocuklarımıza ve bütün milletimize esenlikler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER