UŞAK 28°C
Az Bulutlu

ALPEREN OCAKLARI BAŞKANI ALİ KARACA’DAN BAKAN’A TEPKİ22638 Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mayıs 2020 - 10:29 tarihinde yayınlandı

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca, katıldığı bir televizyon programında “Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u işgal ettikten sonra…” ifadeleriyle tepki çeken Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’a sert tepki gösterdi.

Karaca yayımladığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ecdadımız Orta Asya’dan Anadolu’ya, oradan da dünyanın dört bir yanına kadar uzanan, binlerce yıllık tarihinde birçok destan niteliğinde fetihler yapmıştır. Bu fetihlerin en önemlilerinden biri de peygamber övgüsüne mazhar olunan İstanbul’un fethi olmuştur. İstanbul’un fethi, ecdadımızın diğer fetihlerinde de olduğu gibi asla bir işgal olmamıştır. Ecdadımız inancı, dili, milleti ne olursa olsun fethedilen bölgeye her zaman İslam’ın hoşgörüsünü ve barışını getirmiştir. Zorbalık, baskı ve zulüm değil huzur getirmiştir. Bu fetihle, bu topraklardaki varlığımız kesinleşmiş, yeni fetihlerin, yeni ufukların önü açılmıştır.

Böylesi kutlu ve büyük bir fethi devletimizin Kültür ve Turizm Bakanlığı koltuğunda oturan Nuri Ersoy’un işgal olarak nitelendirmesi milletimizde olduğu gibi bizlerde de derin bir üzüntüye ve büyük bir tepkiye neden olmuştur. Eğer Nuri Ersoy’un sözleri eğer kendisinin de söylediği gibi tarihimize, medeniyetimize, milletimize ve devletimize bir ihanet değil de dil sürçmesi ise, o sözleri sarf ettiği gibi yine kameralar karşısına geçerek devletimizin önemli makamlarını daha fazla “işgal” etmeden ve daha fazla kirletmeden bütün Türk milletinden özür dileyerek görevinden istifa ettiğini açıklamalıdır. Çünkü böylesi bir konuşma kendisinin de söylediği gibi hata dahi olsa, devletin Kültür Bakanı’nın yapacağı bir hata değildir. Böylesi bir hata asla kabul edilebilir hata değildir. Türk düşmanlarının diliyle konuşmak, Türk düşmanlarını sevindirmek, hata dahi olsa devletin en önemli makamlarında oturan kişiler için kabul edilemez.

Nuri Ersoy’un devleti ve milleti temsil eden makamların ağırlığına ve sorumluluğuna göre hareket etmesini son defa kendisinden bekliyor ve istifa kararını ertelemeden vermesini bekliyoruz.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER