UŞAK 24°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,6935
EURO
6,3963
ALTIN
259,55
BIST100
101.588
Son Dakika Haberler

ALPERENLER ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN MEZARINI ZİYARET ETTİ578 Görüntüleme

kategorisinde, 29 Ocak 2019 - 16:51 tarihinde yayınlandı

Büyük Birlik Partisi Uşak İl Başkanı Bekir Alperen ve Partisinin Yönetim Kurulu üyeleri, Ülkücü Şehitleri mezarları başında ziyaret eti.

Aynı günün akşamında ise İl Binalarında Partililerin ve Alperen Ocakları mensuplarının katılımı ile Bekir Alperen’in anlatımıyla Uğur Özaydın ve bütün şehitlerimiz dualarla yad edildi.

Ziyarete dair açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Uşak il Başkanı Bekir Alperen şunları kaydetti;

Hayatlarının baharlarında ikbal peşinde koşmayıp, vatanı için 27 Ocak 1979’da Koministler tarafından kahpece, arkadan kurşunlanarak şehit edilen, Ülkücü şehit Uğur Özaydın’ın 40. şehadet Yılı dolayısıyla, Uğur Özaydını ve diğer şehitleri mezarı başında ziyaret ettik.

Öncelikle genç Ülkücüler Teşkilatı ve ÜOD’nin kuruculuğunu ve çeşitli dönemlerde başkanlıklarını yapmış olan, 27 Ocak 1979 günü, Uşak’ta kendilerine ait camcı dükkanını kapatıp, babasıyla birlikte evine dönerken komünist militanların silahlı saldırısına uğrayarak şehit olan, Uğur Özaydın’ı rahmetle anıyor şükranla yad ediyorum.

Büyük Birlik Partisi Hareketi şehidine ve şühedasına, geçmişine ve geleceğine, köküne ve öz değerlerine saygı ile bağlıdır. Ne mutlu ki bizlere bu davanın bir parçası olmuşuz. Bizi biz yapan vefadır. Yıkan ise Vefasızlıktır. Ülkücüler Alperenler vatanını, anasından, babasından, yavrusundan velhasıl her şeyden çok sevmenin bedelini en ağır şekilde ve tarihin her sahnesinde ödemişlerdir. Mamak’larda dişleri, C5’lerde tırnakları sökülmüş, türlü türlü işkencelere maruz kalmış ama yılmamış, Allah’ın aslanları gibi idam sehpalarına yürümüş, ölümleri korkutmuş, boyun eğmemiş, kahpe düzenin çarkına çomak sokmuşlardır. Bayrak inmesin ezan dinmesin diye her şeyini vatanına vakfetmiştir.

Alperenler olarak bizlerde aziz şehitlerimizden almış olduğumuz feyizle, bırakmış oldukları emanetin yılmaz bekçileriyiz. Bizler destanlaşan Ülkücü Hareketin şehitlerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. İlk Şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar tüm şehitlerimizi Rahmet, minnet ve dualarla yad ediyoruz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER