UŞAK 15°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

ANKARA’DAKİ TERÖR OLAYLARINA UŞAK’TAN TEPKİ YÜRÜYÜŞÜpost_views_couxu Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ekim 2015 - 9:38 tarihinde yayınlandı
 Ankara’da Barış Mitinginde meydana gelen 2 ayrı patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, Uşak’ta Eğitim-Sen ve birçok STK tarafından yapılan yürüyüşle saldırı protesto edildi.
Yürüyüşe siyasi parti üyeleri de destek verirken, Uşak Belediyesi önünden sloganlar eşliğinde Tiritoğlu parkına kadar yürüyen kalabalık burada saygı duruşunda bulunarak basın açıklaması yaptı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce bulunmasını isteyen Eğitim-Sen Uşak Şube Kadın Sekreteri İsyan Can Meriç, “DİSK, KESK, TTP ve TMMOB’un çağrısı ile Ankara’da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce arkadaşımız yaralanmıştır. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermiştir. Bugün Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. Ankara’da yaşanan saldırı, emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef almıştır” dedi.
Kalabalık, patlama yerinin olduğu fotoğrafların yanında mum yakıp, hayatını kaybedenler için gözyaşı döktü.

YORUM YAZBENZER HABERLER