UŞAK 17°C
Az Bulutlu

ANNELER GÜNÜNDE YİNE ŞEHİTLERİNE KOŞTULAR279 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Mayıs 2016 - 12:27 tarihinde yayınlandı

D1 D2 D3 D4

Anneler Gününde Şehit Evlatlarına Koştular

Şehit anneleri, Anneler Günü sabahı, şehitlikteki çocuklarının mezarı başına koştu.

Uşak’ta şehit anneleri, Anneler Günü sabahı, şehitlikteki çocuklarının mezarı başına koştu. Şehit anneleri, vatanı için can veren evlatlarının mezarına çiçekler bıraktı, dua edip, gözyaşı döktü.

Anneler Günü’nde tüm çocuklara, hediyeler alarak annelerine koşarken, onlar çocuklarının mezarına giderek, dualar okudu ve kabirlerine çiçek bıraktı. 8 Mart 1998 tarihinde Bingöl’de teröristlere karşı düzenlenen “Murat” operasyonunda şehit düşen Jandarma Komando Er İsmail Çetin’in annesi Edaviye ve babası Muzaffer Çetin,  14 Mayıs 2005 tarihinde teröristlerle çarpışırken Diyarbakır’da şehit düşen Uzman Jandarma Çavuş Orhan Atak’ın annesi Hori ve Babası İsa Atak ve 23 Eki 2007 – Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde Askeri Birliğe Düzenlenen Saldırı Sonucu Şehit Olan Uşaklı Asteğmen Mehmet Bozkuş’un annesi Cennet ve babası İsmail Bozkuş, evlatlarının kabrini ziyaret ederek dualar okudular.

‘EVLADIM SAĞ OLSAYDI BANA HERGÜN ANNELER GÜNÜ OLURDU’

Uzman Jandarma Çavuş Orhan Atak’ın annesi Hori Atak, aradan geçen 11 yıla rağmen tek evladının yokluğuna alışmadığını belirtti. Hori Anne, “Tek tesellim oğlumun vatanı savunurken şehit düşmesidir. Her anneler gününde kabrine babası ile birlikte gelir dualar okurum. Oğlum sağ olsaydı, onunla geçirdiğim her gün benim için anneler günü olurdu. Yapacak bir şey yok. Mevla böyle nasip eylemiş. Mukadderat” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER