UŞAK 26°C
Açık

ASIM ÖZEN CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDIpost_views_covcd Görüntüleme

kategorisinde, 02 Ocak 2015 - 19:19 tarihinde yayınlandı

CHP
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Merkez İlçe Başkanlığına Asım Özen getirildi.
Mart 2014 Yerel Seçimlerinden bu güne boş bırakılan Merkez İlçe Başkanlığı’na Asım Özen getirildi. Ekim ayında istifasını sunan CHP Merkez İlçe Başkanı Avukat Filiz Bilen’in görevini bırakmasının ardından uzun süredir bir atamanın yada seçimin yapılmadığı merkez ilçe yönetimine bu gün yapılan atama ile Eski CHP Uşak Gençlik Kolları Başkanı Asım Özen getirildi. Boş kalan koltuk Genel Seçimler öncesinde Asım Özen’le dolduruldu.

Chp’de Asım Özen dönemi başladı

Bilindiği üzere ekim ayı içerisinde Merkez İlçe Başkanı Filiz Bilen ve Yönetim Kurulu üyesi 6 yönetici istifa ederken Cumhuriyet Halk Partisinde büyük bir kadro boşluğu oluşmuştu. İstifasına gerekçe olarak 30 Mart Yerel Seçimleri’nde yaşanan başarısızlığı öne süren Bilen, “İl Başkanı ve yönetimi de istifa etmeli. Başarısızlığın sorumlularına örnek olsun diye istifa ettim” diyerek başkanlık koltuğundan istifa etmişti. 30 Mart seçimlerinde belediye başkanlığına ve belediye meclis üyeliğine aday olacakları için istifalarını sunan CHP Uşak Merkez İlçe yönetim kurulu üyesi Mimar Özgül Budak, makine mühendisi Ozan Bayık ve emekli işçi Namık Gündüz’le başlayan istifaların ardı arkası kesilmemişti. Seçimden 3. Parti olarak çıkan CHP de İl Başkanlığı ile Merkez İlçe yönetiminin arasının açılmasından sonra Merkez İlçe yönetimi partiye gitmemişlerdi.

2013 yerel seçimleri sonrası da başlayan süreçte CHP Uşak Teşkilatı’nda durmak bilmeyen istifalara dur diyen Genel Merkez Asım Özen’le yola devam etme kararı aldı.

‘Düşünmeden kabul ettik’

2015 seçimleri hepimiz için hayati bir öneme sahip. Bu yüzden vakit kaybı, kibirlenmek gibi, umursamaz kalmak gibi bir kenara çekilip seyretme lüksümüz yok. Hep birlikte tek bir yürek, tek bir yumruk, tek bir vücut olarak çalışmaktan başka bir amacımız ve başka bir şansımız yok. İçinde bulunduğumuz durumun yerelde ve genelde ne kadar büyük bir kaos haline dönüştüğünün ve durumun ciddiyetinin ne kadara had safhada olduğunu bildiğimiz için, ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız partimizin ilçe yönetimiyle ilgili bize sunduğu teklifi bir an bile düşünmeden kabul ettik. Bizler ilçe yönetimi olarak elimizi taşın altına soktuk. Bu doğrultuda ulaşabileceğimiz kadar fazla insana ulaşmak istiyoruz. Tüm mahallelerimize tüm köylerimize ulaşmak istiyoruz. En ücra köşedeki eve ulaşmak, hane halkının sıkıntı ve mutluluklarını onlarla paylaşmak istiyoruz. Her şeyden önemlisi terimizin son damlasına kadar çalışıp, mütevazılığimizden ödün vermeden yıllardır oy alamadığımız insanlara ulaşıp oy almak istiyoruz. Uşak’ta CHP’nin oyunu yükseltip milletvekili sayısını artırmak istiyoruz. Bu başarıya ulaşabilmek uğruna bizim için en önemli öğe; inançtır. Biz ilçe yönetimi olarak birbirimize sonuna kadar inanıyoruz, başaracağımıza inanıyoruz. O yüzdendir ki, partinin en önemli en kritik, en hassas döneminde üzerimize düşen görevi kabul ettik. Bu dönemi kayıp dönemi değil, kazanç dönemi haline getirmek en büyük amacımızdır. Merkez ilçe yönetimi olarak şunun sözünü veriyoruz: Biz bu dönemde sadece ve sadece CHP’nin çıkarları doğrultusunda çalışacağız. Tek amacımız Uşak’ta CHP’yi birinci parti yapmak ve milletvekili sayısını artırmaktır.”

 

YORUM YAZBENZER HABERLER