UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

ATIK PİL YARIŞMASINDA ÖDÜLLER VERİLDİ293 Görüntüleme

kategorisinde, 10 Haziran 2016 - 19:19 tarihinde yayınlandı

a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7

Atık Pil Yarışmasında Ödüller Verildi

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ düzenledikleri atık pil kampanyası ile farkındalık oluşturduklarına değinirken, “Düzenlediğimiz pil ve atık yağ toplama yarışmalarıyla çevremiz içinde önemli bir faaliyet yapmış oluyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi öğrencilere çevre bilincini aşılamak için etkinliklere devam ediyor. Bu bağlamda her yıl okullarda atık pil ve atık yağ toplama yarışmaları düzenleye Belediye, bu yılda yarışma yaptı. En çok pil ve yağ toplayan okul ve öğrencilere ise hediyeleri dağıtıldı. Bu bağlamda 538 kilogram pil toplayan Bir Eylül İlkokulu birinci, 230 kilogram pil toplayan Ergenekon İlkokulu ikinci ve 200 kilogram pil toplayan Ganime Özadam İlkokulu ise üçüncü oldu. Ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal ve personel katıldı.

Tertemiz bir doğa için

Okulların duyarlılığını takdir edilecek bir davranış olduğuna vurgu yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Temiz bir Uşak hedefiyle durmaksızın çalışıyoruz. Kentimizin yeni nesillerinin bilinçli bir şekilde büyümesi ve gelecek nesile temiz bir doğa bırakılması için özel projelerimiz var. Özellikle doğaya büyük zararlar veren atık pil atık yağ konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Bu nedenle okullarımızda yarışmalar yaptık. Bugün yarışma sonuçlarını görünce çalışmalarımızın başarılı olduğunu bir kez daha anladık” dedi.

Çalışmalar sürecek

Bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini aktaran Uludağ, “Belediyemiz bu tür çalışmalara devam ederek miniklerimize etki etmeye devam edecek. Yapılan çalışmaların çocuklarımızın sayesinde daha da büyüyeceğini biliyoruz. Çünkü bilinçlenen miniklerimiz başta aileleri olmak üzere çevresinin de bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Bu vesileyle çalışmalarda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ dereceye giren okullara ve öğrencilere hediyeler verdi. Okullarda birinci olan çocuklara bisiklet verilirken, ikinciye tablet ve üçüncüye ise satranç takımı hediye edildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER