UŞAK -1°C
Soğuk

AZERBAYCAN EĞİTİM ATEŞE’SİNDEN VALİ OKUR’A TEŞEKÜR ZİYARETpost_views_covbz Görüntüleme

kategorisinde, 04 Kasım 2015 - 14:04 tarihinde yayınlandı

yabancı

Vali Okur, Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Nesibova’yı kabul etti.

Uşak’ta eğitim ve öğretim vermekte olan ve yurt dışından çok sayıda yabancı öğrencinin okuduğu Uşak Üniversitesi’nde incelemelerde bulunan Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova Uşak Valiliğini de ziyaret etti.

Vali Ahmet Okur’un makamında kabul ettiği Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova Türkiye’de eğitim gören Azerbaycanlı öğrenci sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Nesibova “Uşak ilimizde eğitim vermekte olan Uşak Üniversitesi Türkiye’de en çok yabancı öğrenci kabul eden üniversiteler arasında yer alıyor. Uşak Üniversitesi’nin bu yönüyle uluslar arası bir kimliğe sahip olduğunu gözlemliyoruz. Uşak’ta eğitim gören öğrencilerinin durumlarını yerinde incelemek üzere Uşak’a geldim. Azerbaycanlı öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda kaliteli eğitim aldığını görmekten mutluluk duydum” dedi.

Vali Ahmet Okur da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında “Türkiye ve Azerbaycan iki kardeş ve dost ülke. Sınır komşuluğumuzun ötesinde tarihte bizi birbirimize bağlayan sosyal ve kültürel bağlar var. Stratejik öneme sahip her iki ülkenin arasındaki ilişkileri geliştirmesinde yüksek öğrenim çalışmaları önemli bir rol oynamaktadır. Diğer ülkelerin yanında Azerbaycanlı öğrenci kardeşlerimizi de ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizler de kardeş ülkemizin öğrencilerinin başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamlayıp her iki ülke için faydalı olmalarını temenni ediyoruz” dedi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER