UŞAK 17°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

AZERBAYCAN LI ÖĞRENCİLERDEN BELEDİYEYE ZİYARETpost_views_covdw Görüntüleme

kategorisinde, 05 Mart 2015 - 12:53 tarihinde yayınlandı

AZER

Uşak Üniversitesi Azerbaycan Kültür Topluluğu Nevruz Şenliği nedeniyle kentte yapılacak etkinlikler hakkında konuşmak üzere Uşak Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ Azerbaycanlı öğrencileri karşılarken, birlikte projeler yapılacağının işareti verildi.

Uşak Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde Hocalı Katliamı nedeni ile düzenlediği konferansın ardından kentte yaşayan Azerbaycanlılar ile belediye koordinasyonu devam ediyor. Bu kapsamda Uşak Üniversitesi Azerbaycan Kültür Topluluğu Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’ı ziyaret etti. Ziyarette diyalogların daha da artması adına karar alındı.

Kardeşlerimizin yanındayız

Azerbaycan halkını daima önemsediklerini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “İki devlet ve tek milletin var olduğu düşüncesi ile Azerbaycanlı kardeşlerimizi her zaman önemseyen bir yapıdayız. Bu nedenle onların yaşadıkları acılar acımız, mutluluklar ise mutluluğumuzdur. İlimizde yaşayan Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile yakaladığımız güzel sinerji ise devam ediyor. Bugün bizleri ziyaret eden Azerbaycanlı öğrencilerimiz ile yaklaşan Nevruz Bayramı ve yapacağımız katkıları konuştuk” dedi.

Bundan sonra da kentte yaşayan Azerbaycanlı ve Türki Cumhuriyetlerin vatandaşlarıyla iletişimin daha da artacağına vurgu yapan Uludağ,”Kültürlerin kaynaşması ve daha ilerilere gitmesi için sürekli istişarelerimiz devam edecek” ifadesini kullandı.

Yabancılık hissetmedik

Uşak’ta hiç yabancılık çekmediklerini dile getiren Uşak Üniversitesi Azerbaycan Kültür Topluluğu Başkanı Orhan Hesenli, belediyenin her daim yanlarında olduğunu belirtti. Hesenli, “Uşak’a eğitim hayatımızı sürdürmek için geldik. Gelmemizin akabinde Uşak’ta farklı bir ilde olduğumuzu asla hissetmedik. Bu konuda belediyemizde bize hep destek oldu. Son olarak yapılan Hocalı Katliamı etkinlikleri ile yanımızda olduğun da tekrar gösterdi. Bugün bundan sonra yapacağımız çalışmalar için belediyemiz ile görüşmeye geldik” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER