UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,7185
EURO
6,3444
ALTIN
276,19
BIST100
95.522

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KURULU TOPLANDI650 Görüntüleme

kategorisinde, 18 Nisan 2019 - 16:12 tarihinde yayınlandı
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Vali Yardımcısı Ayşe Şeyda Çağlar, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Duru, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Karaman, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve kurul üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, madde bağımlılığı konusunda, farkındalığın artırılmasının bağımlılıkla mücadelede, büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, bu mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir işbirliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla gerçekleştirdiğimiz Bağımlılıkla İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı’nın uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelemize katkı sağlamasını umuyorum. Uyuşturucu maddeler ve bağımlılıkla mücadele önemli önceliklerimizden biridir. Bu maddelerin bireyler ve toplum üzerindeki zararlarının kaldırılması için ilgili tüm kuruluşların belirli bir program dâhilinde birlikte ve etkin bir şekilde çalışması gereklidir” dedi
Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından ilimizde uyuşturucu ile mücadelede alınan ve uygulanan tedbirlerle kurumlar arasındaki konu ile ilgili koordinasyon çalışmaları da değerlendirildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER