UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ’A HAYVAN BARINAĞI YAPILIYORpost_views_covev Görüntüleme

kategorisinde, 17 Şubat 2016 - 17:08 tarihinde yayınlandı

resized_10276685_usakbanaz

Banaz Belediye Başkanlığı son zamanlarda artan şikayetler üzerine hayvan barınağı yapımı için harekete geçti. Zaman zaman insanlara saldıran sokak hayvanlarının kontrol ve bakım altına alınması amacıyla barınağın yapımını hızlandırdı.
İlçenin Şehitler Mahallesindeki belediyeye ait tüp deposu yanına yapılan hayvan barınağının tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

Bu arada geçen hafta bazı vatandaşlara saldırdığı belirtilen ve Kültürpark alanından hiç eksilmeyen sokak köpekleri de barınağın ilk konukları olarak toplandı. Ekipler, etkisiz hale getirdikleri hayvanları özel araca koyarak barınağa götürdüler.

Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan barınakta toplanan sahipsiz sokak hayvanlarının beslenme ve bakımları belediye ekipleri tarafından yapılacak. Hayvanlarda dikkati çeken özellikle uyuz ve diğer hastalıklar açısından da bir tedavi merkezi gibi hizmet verecek olan barınağa Banazlıların yiyecek konularında yardımcı olmaları gerektiği belirtiliyor.

Barınakta sağlıklarına kavuşan hayvanları arzu eden vatandaşların taahhüt karşılığı alıp sahiplenebileceği belirtiliyor.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER