UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

BANAZ BELEDİYESİ TEMİZLİĞE ÖNEM VERİYORpost_views_covaw Görüntüleme

kategorisinde, 09 Aralık 2015 - 22:12 tarihinde yayınlandı

1195

Banaz İlçesinde çöp toplama işini yürüten temizlik görevlileri konteynır dışına saçılan çöpleri toplamakta zorluk çekiyor. Diğer taraftan aşırı zaman kaybına yol açan uygulamaya yasak geldi.

Çöplerin yanısıra özellikle sobadan ve kaloriferden çıkarılan küllerin rastgele dökülmesi çevreye zarar verdiği gibi kötü görüntüye de yol açmaktadır. Bu konuda daha önceleri çeşitli yollardan duyurular yapan Banaz Belediyesi çöplerini rastgele atan vatandaşlara para cezası uygulanacağını belirtti.

Banaz Belediyesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi.
Vatandaşlarımızın ve site yöneticilerinin kalorifer küllerini torbalar içerisinde çöp konteynırlarının kenarlarına bırakmaları gerekmektedir. Ayrıca yanar durumdaki küllerini konteynırların içerisine atmaları yasaklanmıştır.
Yasağa uymayanlara 5326 sayılı kanunun 32. maddesi gereğince 208 TL. para cezası uygulanacağı ilan olunur denilmektedir.
Vatandaşlarımızın ve site yöneticilerinin bu konuda gerekli önlemi almaları ve olumsuz sonuçlara yol açabilecek yanlış uygulamaları engellemeleri konusunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER