UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

BANAZ DEVLET HASTANESİ’DE RANDEVULU SİSTEME GEÇTİpost_views_covag Görüntüleme

kategorisinde, 11 Aralık 2015 - 0:43 tarihinde yayınlandı

1cb794e965

Banaz İlçe devlet hastanesinde randevu alarak muayene yapılmaya başlandı. Hastanede muayene olacak vatandaşlar ALO 182 Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi’ni arayarak veya Sağlık Bakanlığı sitesine girerek MHRS Online Randevu Sistemi’ne girip ilini seçerek randevu alabileceklerdir.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)
Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesini yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).
MHRS nedir
MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.
MHRS nin amaçları nelerdir? Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER