UŞAK 14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 21:50

BANAZ MİLLİ EĞİTİMDEN DUYURU1298 Görüntüleme

kategorisinde, 05 Şubat 2020 - 0:14 tarihinde yayınlandı

Uşak Banaz ilçesinde  iki okul yıkılacak.

 

Bakanlık tarafından yapılan deprem performans analizleri sonucu Banaz ilçesinde iki okula yıkım kararı alındı.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden duyuru yaptı.

Duyuruda:

Banaz ilçesinde en çok öğrencisi olan Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi ve Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binalarına yıkım kararı alınmıştır.

Uşak Valiliği Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Banaz Kaymakamlığı ve Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin can güvenliği göz önüne alınarak bu binalarımızın acilen boşaltılması kararı verilmiştir.

Yıkım kararı gelen ve acilen boşaltılacak okullarımızın öğrencileri ilçemizde diğer okullar bünyesine taşınması planlanmıştır.

Planlama sonucu :
-Durmuş Tanış Anadolu İmam Hatip Lisesi Miyase Tanış Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına taşınarak ayrı katlarda olacak şekilde eğitim öğretime devam edecektir.
– Boşalan Durmuş Tanış Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına İmam Hatip Ortaokulu taşınacaktır.
-Boşalan İmam Hatip Ortaokulu binasına Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi öğrencileri taşınacaktır. İhtiyaç olması durumunda Halk Eğitim Merkezi binasından 3 derslikte Necati Sargın Anadolu Lisesine verilmiştir.
-Şehitler İlkokulu 31 Ağustos Ortaokulu binasına taşınarak ikili öğretime geçilecektir. Şehitler İlkokulu öğlenci grup olacaktır.
-Boşalan Şehitler İlkokulu binasına Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri taşınacaktır.
-Şehitler İlkokulumuz ikili öğretime geçeceğinden dolayı bu okula gelen taşımalı öğrencilerimiz Mahire Eynel İlkokulu,Şehit Vehbi Demir İlkokulu ve Mehmet Makbule Erdem İlkokulu aktarılacaktır.
-Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi pansiyonu Haziran dönemine kadar barınma hizmeti vermeye devam edecektir yaz döneminde güçlendirme yapılacaktır Pansiyonla ilgili yıkım kararı yoktur.
Bu yıkım kararı alınan iki okulumuz 2020 il yatırım planlamasına dahil edilerek bakanlığımıza sunulacaktır.

Çocuklarımız herşeyden daha değerlidir Bu süreci idareci öğretmen öğrenci velilerimiz olarak hep beraber yürüteceğiz denilmiştir.

 

Kaynak: Banaz Milli Eğitim İnternet sitesi

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER