UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ YÖRÜKLER DERNEĞİ REMZİ KIZIL İLE DEVAM DEDİpost_views_covdw Görüntüleme

kategorisinde, 02 Aralık 2015 - 12:04 tarihinde yayınlandı

yör

Banaz İlçesinde faaliyetini sürdüren Bulgazdağı Yörükleri Yardımlaşma-Dayanışma ve Kültür Etkinlikleri Derneği olağan genel kurulunu yaptı. Toplantı sonunda yönetime tek aday olan Remzi KIZIL derneğin yeniden başkanı oldu.

Adını düzenlediği “Yörük Şenliği” ile ilçe dışına duyuran ve kısa adı Yörükler Derneği olan dernek üyeleri, geçtiğimiz hafta genel kurul telaşı yaşadı. Bir süre önce iyi bir başkan adayı olduğu taktirde görevi bırakacağını belirten Başkan Remzi KIZIL, göreve devam kararı aldı.

Toplantıda Divan Başkanlığı’nın oluşturulmasının ardından faaliyet raporu ve mali tablolar okundu. Raporlar oybirliği ile kabul edildi.

Yasa gereği yapılması gereken yönetim ve denetim kurulu değişiklikleri için seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda Remzi KIZIL başkanlığındaki yönetimde Yılmaz UĞUR, Ramazan KILINÇ, Süleyman AYDIN, Mahmut ŞAHİN, Orhan KAYA ve İhsan ERTAŞ yer aldı. Denetim kuruluna ise Şafak URHAN, Birol CAN ve Emin KIZIL getirildiler.

Toplantının son bölümünde ise dilek ve temennilere geçildi. Bu bölümde önümüzdeki yıl yapılacak olan şenlik üzerinde ve derneğin başka kültürel faaliyetlerde yer alması gerektiğini değinildi. Başkan Remzi KIZIL, “Ege bölgesinde yaptığı en büyük yörük şenliği ile adını duyuran derneğin bir adım daha ileri götürülmesi için çalışmalıyız. Şenlikle ilgili öneri ve görüşü olanların bizlere ulaşmasını önemle rica ediyoruz. Yapılacak etkinlikler derne-ğimizden ziyade Banaz ve Uşak’ın tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır. Başta sayın valimiz, kaymakamımız, belediye başkanlarımız ve siyasilerimiz olmak üzere tüm halkımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER