UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ ZİRAAT ODASI BAŞKANI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ492 Görüntüleme

kategorisinde, 29 Nisan 2016 - 9:04 tarihinde yayınlandı

S1 s2 s3 s8 s9 S10

Banaz Ziraat Odası Başkanı Etem Erdem köy muhtarlarıyla bir toplantı yaptı.

Banaz Gürlek köyündeki Balık Restorantında gerçekleştirilen yemekli toplantıya Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Muhtarların dertlerini dinlemek ve karşılıklı istişarede bulunmak amacıyla yapılan toplantıya muhtarların ilgisi yoğun oldu.

Birkaç mazereti olan köy muhtarı haricindeki bütün muhtarlar toplantıya iştirak ettiler. Ziraat Odası Başkanı Etem Erdem, pazar günü Afyon’daki Tarım Fuarında kendilerini ağırlayan Afyon Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya’yı ilçeye davet ettiklerini, muhtarlarla birlikte iyi bir buluşma olduğunu belirtti.

Yemekten sonra Köy TV’den Mehmet Özen çekim yaptı. Aynı zamanda muhtarlara hayvancılık ve yem konusunda bazı bilgiler aktardı. Büyükbaş hayvancılığında açık besi sistemine geçilmesinin hayvancılıkta et ve süt üretimini büyük oranda artıracağı, alternatif yem kullanı-mının ise bu iki ana besin maddesinin fiyatını düşüreceğini, yani üreticinin daha çok kazanacağı iddia edildi.

Ziraat Odası Başkanı Etem Erdem yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi. “Bizim şu an ne başkanlık, ne anayasa, ne de siyasi olarak bir derdimiz vardır. Tek derdimiz içinde bulunduğumuz terör baskısındaki sıkıntılı günleri aşmak için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.

İlkini muhtarlarımızla geçen yıl yaptığımız bu toplantının ikincisini gerçekleştiriyoruz. Katılan muhtar-larımıza teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantının amacı muhtarlarımızla bir araya gelip karşılıklı istişarelerde bulunarak köylerimizin sorunlarını ele almaktır. Ayrıca oda olarak muhtarlarımızın isteklerini ve sıkıntılarına çözüm aramaktır. Gönül ister ki bu toplantıları ayda bir, iki ayda bir gerçekleştirmektir. Ancak olanaklar çerçevesince bunları yapmaya çaba gösteriyoruz.
Muhtarlarımız öncelikle birlik olmak için dernek-leriniz faaliyete geçirmek zorundadır. Birlik olmadıktan sonra hiçbir soruna çözüm bulamayız. Şayet muhtarlarımız yer konusundaki sorunu aşamazlarla Ziraat Odasındaki benim makam odam dahil istedikleri yeri kendilerine verebiliriz. Tekrar katılımınız için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER