UŞAK 12°C
Yağışlı

BANAZ’A YENİ ATANAN KAYMAKAM GÖREVİNE BAŞLADI700 Görüntüleme

kategorisinde, 31 Ocak 2017 - 22:43 tarihinde yayınlandı
Kaymakam
 30.11.2016 tarihli Kararname ile Banaz İlçesine atanan yeni Kaymakam İrfan Demiröz İlçedeki görevine başladı.
Amasya Vali yardımcısı iken Banaz’a atanan Kaymakamı İrfan Demiröz yeni görevine başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Banaz ilçesinde görev almaktan mutlu olduğunu açıkladı.
Banaz yeni Kaymakam İrfan Demiröz yayınladığı mesajında:
Tarihi kadim medeniyetlerin hüküm sürdüğü vatanperver insanların yer aldığı, kilim deseni gibi renkli kültür unsurlarının hoşgörü içinde yaşadığı, cesur oğuz boylarının, mert insanların yaşadığı bir ilçede bulunmaktan, Banazlılarla birlikte çalışmaktan her zaman onur duyacağım.
            24 senelik meslek hayatımın (4) senesi Ege bölgemizde çalışarak geçtiğinden, bölgemizin, coğrafi, sosyal kültürel, inanç ve beşeri, ekonomik haritalarını çok iyi  bildiğime inanıyorum.
            İlçemizin coğrafi konumu, Ege bölgesini İç Anadolu ve Karadeniz bölgesine bağlayan anayol güzergahında bulunması yaz-kış ortalaması günlük olarak tahmini 25 bin aracın geçmesi en büyük avantajımız olmasına rağmen, bu imkanın özel sektörce, esnafımızca yeterince değerlendirilemediğini görüyorum. Anayol güzergahı boyunca mimari anlamda kamu ve özel şahıs bina ve işletmelerinin görüntülerinin daha da güzel olması ilçemize ekonomik anlamda büyük katkılar sağlayacaktır.
            Devletimizin ve özel sektörün genellikle son yıllarda başlatmış olduğu ve yapmış olduğu sağlık, eğitim, Banaz Çayı Islah Projeleri, Sağlık Termal Turizmi, Doğalgaz ve Dönüşüm Tesisleri gibi altyapı alanındaki yatırımları ilçemizi çok daha ileriye taşıyacağı inancı ve ümidini arttırmaktadır. Bu gelişmelerle eş zamanlı işsizliğe çözüm ve ilçeden göçü önleyici bacasıyla mobilya ve montaj sanayi ve üretimine yönelik organize sanayi bölgeleri oluşturmak özel sektör yatırımlarını desteklemek en temel amacımız olmalıdır.
            Doğru projelerin, doğru kaynağı bulacağına inanıyorum. Bu anlamda ilçemiz yatırımlarına vesile olan Uşak Sn. Valimize, Milletvekillerimize, il ve bölge müdürlerimize, çalışkan Banaz Belediye Başkanımıza, değerli meslektaş Kaymakam kardeşime, ilçe ve daire müdür ve sivil- özel sektör temsilcilerine, emeği geçen herkese şükranlarımı özellikle belirtmek istiyorum.
            İlçemizin her yönden imar, inşa ve ihyası konusunda “istişarede rahmet vardır” ilkesi gereği, özel sektör ve resmi kurumlarımızın her derecedeki personeli ile sivil toplum örgütleri ile, siyasi parti ve temsilcilerimizle, muhtarlarımızla, meslek odalarıyla, basınımızla, Banazlı müteşebbis ruhlu vatandaşlarımızla, işadamlarımızla “BEN merkezli değil BİZ merkezli “görüş ve önerileriyle birlikte çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
            “İki günü birbirine eşit olan zarardadır.” inancı ve ilkesi ile hareket edip, dev olmak, marka ilçe olmak için, karıncalar gibi çalışmamız gerekmektedir. Büyük Atatürk’ün belirttiği gibi “çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdur.” Bunun içindir ki hak ve adalet anlayışı içerisinde, bilimin aklın ışığında, maneviyatı güçlü nesillere güzel bir ilçe ve ülke bırakmak en büyük düşüncemizdir.
            Hepimiz bilmeliyiz ki, “cennet o kadar ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değildir.” Vatandaşa adaletle, hizmet eden, devletine bayrağına ölümüne sahip çıkanların her zaman yanında oluruz. Ancak demokratik zihniyet dönüşümünü halen sağlayamamış bürokratik zihniyetten kurtulamamış, kurudukça sulayan, yeşerdikçe budayan, üretmeyen, çalışmayan, kumpas kuran devlet görevlilerinin ve bu zihniyette her kim olursa olsun bizleri yanlarında, bulamayacaktır.
            Devlet hainleriyle, bölücülerle mücadele etmek, hakkı haykırıp, halkı korumak bizlere asla zor gelmeyecektir. Bizlere zor gelen, arkadaş ve dost bildiklerimizden gelen alçak sinsi plan ve acılardır.
            Bilirim ki; yiğitlerin ve devlerin aşkı da, vatan ve bayrak sevdası da büyük olur, çünkü liyakatli ve ehliyetli yürekli vatanperver insanların adaletle yanan ruhları her şeye üstün gelecektir.
            Bizler bu topraklarda ve yükseklerde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız altında doğduk yine onun altında öleceğiz, bu uğurda canlarını vermiş aziz kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, acılı ailelerine ve milletimize sabır, yiğit gazilerimize sağlık ve şifalar diliyorum.
Allah’ım bizlere adaletle çalışmayı hakim kılsın.  Sabırlı olmayı daim kılsın, Sevgi ve saygılarımla dedi…

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER