UŞAK 10°C
Az Bulutlu

BANAZ’DA HAYVAN BARINAĞI TÖRENLE AÇILDIpost_views_cowgn Görüntüleme

kategorisinde, 04 Mart 2016 - 8:06 tarihinde yayınlandı

20160302_355750

Banaz’da sahipsiz hayvanları sokaktan kurtaran belediyenin projesi hayata geçirildi. Banaz İslam Mahallesinde yaptırılan Hayvan Barınağı ve Tüp Deposu cuma günü törenle hizmete açıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner “İlçemizin kanayan bir yarası olan hayvan barınağının hizmete girmesi bizleri çok mutlu etti. Artık çok sık aldığımız şikayetlerin son bulacağını umuyoruz.

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’yı kutlarız” dedi. Başkan Arpacı’da “Hedefimizdeki projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Banaz’ın yaşam seviyesini yükseltmek için çalışmalarımız sürüyor. Kısa süre sonra Hamamboğazı’nın ihalesi yapılacak. Banaz Çayı projemiz ise son aşamaya geldi. Banaz’lıların ihtiyacı olan şehir hamamı kısa süre sonra açılacaktır” dedi.
Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Hayvan Barınağı ve Tüp Deposunun açılışıyla ilgili olarak şunları söyledi :
Sayın Kaymakamım, değerli meclis üyelerim, kıymetli personelim ve çok değerli vatandaşlarım; 90 günlük özverili çalışmaların sonucu 1531 metrekarelik alana yapımını tamamladığımız geçici hayvan barınağının ve tüp deposunun açılış törenine hoşgeldiniz.
İlçemizde hemşehrilerimizin güvenliğini ve sahipsiz sokak hayvanlarının sağlığını düşünerek yapımını bitirdiğimiz hayvan barınağı ve tüp deposu, bugün itibari ile faaliyete başlamıştır.

Hayvan barınağında ilçemizde bulunan sokak hayvanları toplanarak belediye veterinerimizin kontrolünde gerekli tedavi ve bakımı yapılacaktır. Tüp deposu ile de vatandaşlarımızın güvenliği için ilçemiz merkezinde olmaması gereken stok tüpler ilçemiz dışına alınmış olacaktır.

Banaz’ın daha güvenli ve yaşanabilir bir ilçe haline gelmesi için çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecektir. Bu projede 150 hayvan kapasiteli barınak binası 198 m2 alana kurulu, tüp deposu 298 m2 alan ve hizmet binası 122m2’dir. Toplam maliyeti 133,380 TL. Bizlere çalışmalarımızda yardımlarını esirgemeyen Milli Parklar Müdürü Hüseyin Tekin’e teşekkür ederim.
Bugün burada açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan Sayın kaymakamım ve meclis üyelerime, çalışma arkadaşlarıma ve vatandaşlarıma teşekkür eder, Banaz’ımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim dedi.
Açılan hayvan barınağında sokakta başıboş dolaşan özellikle köpeklerin toplanarak beslenme ve bakımı sağlanacak. Hayvanlar sağlık açısından da bir veteriner tarafından sürekli kontrol altında tutulacak. Gerekli durumlarda ise kısırlaştırma çalışmaları da uygulanabilecek.
Belediye yetkilileri, ilçemizde başıboş sokakta dolaşan ve saldırgan tavırlar gösteren hayvanları tespit ederek 315 10 35 numaralı telefona bildirerek aldırabilecekleri ve evlerindeki çöpe atılacak yiyecekleri de aynı telefonu arayarak bir işe yaramasını sağlayabilecekleri belirtildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER