UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ’DA KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TEMSİLCİ SEÇİMİ YAPILDIpost_views_covon Görüntüleme

kategorisinde, 29 Nisan 2016 - 9:18 tarihinde yayınlandı

d13

Banaz İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne her yıl olduğu gibi bu yılda yeni muhtarlar ve meclis üyeleri seçildi.

Seçim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. Seçime İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İl Genel Meclis Üyeleri Abdülkadir Kılınç, Hasan Yılmaz ve Kürşat Ceylan ile İlçe Müftüsü Sadık Erenbaş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İdris Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca ve tüm köy muhtarları katıldı.

Seçime başlamadan önce Türk Kızılay’ı Uşak kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Umut Bilgin Koçak katılımcıları kan bağışı hakkında bilgilendirdi. Koçak; kan bağışının ne kadar önemli olduğunu, kimlerin kan vermesi gerektiğini ve bu konuyla ilgili köylere kan toplama aracı gönderdiklerini söyleyerek muhtarlara köye giden ekiplere yardımcı oldukları için teşekkür ettiğini belirtti.
Daha sonra Kaymakam Şahiner muhtarlara kısaca yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında; “Her yıl yaptığımız gibi yeni bir seçim için buradayız. Bu seçim ilçemize hizmet getirebilmek için yapılmaktadır” diyerek köylere yapılan taş döşeme, tadilatı yapılan depolar, okullar, yollar, hakkında bilgiler aktardı.
Seçimde iki muhtar ve iki meclis üyesi temsilci olarak tesbit edilmektedir. İl Genel Meclisi üyelerinden Hasan Yılmaz seçime katılmayacağını beyan etti. Mevcut temsilcilerin çalışmasından memnun olduğunu ifade ederek geçen yılda yaptığı gibi seçime katılmadı. Geçen yıl olduğu gibi İl Genel Melis Üyeleri Abdülkadir Kılınç ve Kürşat Ceylan seçildi. Muhtarlardan ise Gürlek Köyü Muhtarı Eyüp Kara, Çiftlik Köyü Muhtarı Osman Örkmez ve Kızılhisar Köyü Muhtarı Ramazan Kılınç aday oldu. Yapılan seçim sonucunda 46 muhtar oy kullandı, 1 oy boş çıktı ve Osman Örkmez 29, Eyüp Kara 28 ve Ramazan Kılıç14 oy aldılar. Seçimi kazanan İl Genel Meclis Üyelerinden Abdülkadir Kılınç, Kürşat Ceylan, oldu. Muhtarlardan; Çiftlik Köyü Muhtarı Osman Örkmez ve Gürlek Köyü Muhtarı Eyüp Kara Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne seçildiler.

d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8 d9 d11 d12

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER