UŞAK 13°C
Az Bulutlu
Son Dakika Haberler

BANAZ’DA MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI3721 Görüntüleme

kategorisinde, 13 Mart 2019 - 10:57 tarihinde yayınlandı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün muhteşem hazırlık ve sunumuyla gerçekleştirildi.

Programa Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, İlçe Garnizon Komutanı J. Yzb. Mustafa Akpınar, İlçe Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, Okul Müdürleri, Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri ve Banaz halkının katılımıyla program gerçekleştirildi.

Programda Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni günün anlam ve önemini tarihteki yerini değindikten sonra Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Program, Oratoryo gösterisi, “Bayraksız Olamam” şiirinin okunması ve “İstiklal Marşı’nın Kabulü” adlı tiyatro gösterisiyle tamamlandı.

Program sonunda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü temalı şiir resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tamamlandı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER