UŞAK -1°C
Soğuk

BANAZ’DA SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM YÜRÜYÜŞÜpost_views_covbw Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ekim 2015 - 9:25 tarihinde yayınlandı

banaz
Banaz’da “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” yürüyüşü
Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” faaliyetleri kapsamında Uşak’ta, “Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü” etkinlikleri devam ediyor.
Etkilikler çerçevesinde Banaz Kaymakamlığı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Kozviran Göletinde yürüyüş düzenlendi.
6 kilometrelik orman yolunda düzenlenen yürüyüşe Vali Ahmet Okur, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sait Çelik, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ilçe kaymakamları ve daire müdürleri katıldı.
Yürüyüş sonrası açıklama yapan Vali Ahmet Okur, “Özellikle son yıllarda obezite ve şehir yaşamının getirdiği birtakım olumsuzluklar insan sağlığını etkilemektedir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’mızca 2014 yılında başlatılan “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” etkinlikleri kapsamında yürüyüş aktivitelerine 2015 yılında da devam ediyoruz. Bugünde bu etkinlikler çerçevesinde doğasıyla ayrı bir güzelliği bulunan Kozviran göletine 6 kilometrelik bir orman yürüyüşü gerçekleştirdik. Burda ki amacımız haftada ya da ayda bir yürümek değil, bunu bir yaşam şekli haline getirebilmektir. Bundan sonraki etkinliklerimize tüm Uşak halkını bekliyoruz. İnşallah daha çok yürüyen, spor yapan, sağlığına dikkat eden toplum olma yolunda attığımız adımlar fayda sağlar” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER